zza Buga

Za jasny gwint nie wiedziałem, jak w języku polskim zapisać akcent. Tytuł należy czytać ze wschodnim zaśpiewem. Kolega Arek wiedziałby jak to ładnie powiedzieć – ale chłopak cieszy się zbyt dużym powodzeniem u adeptek Taiji, więc nie mogę zbyt często umieszczać wzmianek o nim.

Do brzegu… więc wczoraj miałem wyjazd z pracy, na szczęście nie do końca służbowy. Miejscowość, w której byłem, nazywa się Zabuże. Choć patrząc od strony Wawy to jest przed Bugiem. Ale u nich jakoś tak jest. Ci z jednego brzegu rzeki na tych drugich mówią, że oni są zza Buga i w drugą stronę to też działa. W każdym razie jak dojeżdżaliśmy, to był kierunkowskaz „Biały Stock 121”. Opowieść moja dotyczy jednak poranka. Wstałem sobie dość wcześnie, dostałem przepyszne i obfite śniadanko…

foto01
…śniadanie…

… swojska wędlina, pomidory z ogródka, jajecznica ze swoich jajek + ww. kiełbasa, swojskie masło (to za jajecznicą), smalczyk, twaróg z mleka, herbata z miodem i przepyszne powidła śliwkowe. Szkoda, że dieta nie pozwoliła mi zjeść tego wszystkiego albo chociaż spróbować. A potem polazłem sobie nad Bug. Mieszkaliśmy w gospodarstwie agroturystycznym należącym do rodziców kumpla, a ono znajduje się niecały kilometr od brzegu rzeki.

Po drodze, przechodząc przez podwórko, miałem okazję zobaczyć typowy dla terenów wschodnich sprzęt rolniczy…

foto02
poduszkowiec

Nad brzeg idzie się lasem, ale najpierw zobaczcie jakie widoki…

foto04
ścianka wspinaczkowa i lina zjazdowa
foto03
…czy konie mnie słyszą ? chyba nie…

i tak dochodzimy do lasu…

foto05
skraj lasu, ulubione miejsce okopywania się różnej maści partyzantów

i dalej przez las…

foto07
…droga przez las…
foto06
o tej porze roku bluszcz pięknie spowija drzewa

w lesie spotkałem wiewiórki oraz wielkiego zaskrońca… ciekawe kto się bardziej przestraszył – ja czy on? Nie mogę zapamiętać kto ma te żółte plamki na tyle głowy, żmija czy zaskroniec? Więc jak mi coś półmetrowego, czarnego wyskakuje spod nóg, to przez chwilę czuję się nieswojo.


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz mi pomóc rozwijać moją pasję! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


I tak dochodzimy do brzegu Bugu. Co ja wam będę pisał. Sami zobaczcie…

foto10
…wodopój…
foto08 trening nad Bugiem
o, tu sobie poćwiczyłem
foto09
landszafcik… czyli stoi jeleń na rykowisku i ryczy, bo ma ciężkie życie…

Miejsce, na którym sobie poćwiczyłem, także należy do wspomnianego wyżej gospodarstwa. Jest tam miejsce na ognisko, wiata, ławki a po zejściu z niewielkiej skarpy ładne miejsce na trening. Dzisiejszy mój trening nie był długi, raptem 30 minut, gdyż spieszyłem się na powrót. Ot, parę minut stania, trochę bokserskiej walki z cieniem, trochę pracy kolan, które ostatnio mi się spodobały na treningu CJF, na koniec kawałek formy Taiji. Taki totalny misz-masz, ale w jakich fajnych okolicznościach przyrody…

trening nad Bugiem

Potem, w czasie powrotu, o mało nie wlazłem na czaplę siwą, której nie zdążyłem sfotografować…

foto11
w XVII wieku zabili tu smoka, do tej pory leży czaszka i kręgosłup… mięso zjedli.
foto12
przedstawiciele obcej cywilizacji z Perseusza od dawna odwiedzają te okolice. Na zdjęciu bojowy wóz piechoty z włączonym maskowaniem.

mam nadzieję, że kiedyś pojawimy się tu większą grupą…

0 komentarzy do “zza Buga”

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz