Zajęcia stacjonarne (Warszawa Powiśle)

NOWY NABÓR od kwietnia 2024

Temat przewodni „Forma Tai Chi Chuan
(Pięć cwiczeń podstawowych, Zhang Zhuang i krótka forma – po zakończeniu możliwość kontynuacji)

REZERWUJ MIEJSCE

Zapraszam wszystkich na zajęcia Tai Chi Chuan. Zachęcam do skorzystania z okazji rozpoczęcia przygody z treningiem. Jeśli nie boicie się spróbować czegoś nowego, jeśli chcielibyście zobaczyć, dlaczego w chińskich parkach ćwiczy tak dużo osób – zobaczycie to właśnie tutaj.

Jeśli myślicie, że Tai Chi to tylko ściema i powolne machanie łapkami – mogę Wam pokazać, że nie.

Na zajęciach ćwiczymy formę siedmio-ruchowej Tai Chi stylu Hao. Krótkiej, ale na początek to wystarczające wyzwanie. Będę Was uczył ćwiczeń podstawowych pozwalających na zrozumienie na czym polegają przemiany w Tai Chi. Całość materiału dobrana jest tak, aby jak najszybciej zacząć samodzielną przygodę z podróżą w głąb własnego Ja. Chcę byście jak najszybciej byli w stanie wyjść do parku i ćwiczyć.

Ćwiczymy w niewielkiej grupie, w komfortowych warunkach, na sali z lustrami – tam wprowadzę Was w świat sztuki znanej jako Tai Chi Chuan. Dołożę do tego trochę Qi Gongu i doprawię sztuką walki.

Możesz dołączyć w dowolnym momencie (proszę o kontakt), lub zarezerwować sobie miejsce na następną edycję.


Tai Chi w parku

Bez gadania o polityce i bez zbytniego filozofowania – po prostu trening. Podczas cyklu 12 spotkań będziecie mieli możliwość zapoznać się z:

  • Elementami medytacji stojącej (Zhan zhuang)
  • Pięcioma ćwiczeniami praktyami, które zawierają najważniejsze elementy pracy ciała w formach Tai Chi Chuan stylu Hao
  • Formą siedmio-ruchową. Krótką, zawierającą podstawowe wzorce ruchu. Formą, która może okazać się wstępem do wspaniałej przygody.

Zwracam szczególną uwagę na jedność umysłu i ciała, rozluźnienie w ruchu, czysty umysł i stosowanie zasad ruchu docelowego. Jako narzędzie będziemy stosować dużą ilość wizualizacji oraz odwołań do Waszych doświadczeń życiowych.

Nie musicie martwić się brakiem kondycji, wiedzy, problemami ze zdrowiem. Razem nad tym popracujemy. Ćwiczę już tak długo, że jednego jestem pewien — nauczę Was formy Tai Chi Chuan, bawiąc się ruchem i znajdując w nim ukojenie nerwów oraz metodę spowolnienia pędu dzisiejszego świata. Może ćwiczycie już inny styl i obawiacie się, że wprowadzę bałagan w Waszą praktykę? Nie obawiajcie się. Zajęcia prowadzę tak, żebyście mogli doświadczyć uniwersalności zasad. Skupimy się na odnalezieniu rzeczy wspólnych dla różnych praktyk, a nie na różnicach które je dzielą. Wiek? Odkręcimy licznik ;).

Do zajęć dołączam filmy omawiające ćwiczony materiał, dzięki którym będziecie mogli samodzielnie doskonalić umiejętności zdobyte na treningu.

Krzysztof „KO” Operacz

PS. Zapraszam Was też na mój blog “Tai Chi po polsku” – zobaczcie z kim będziecie ćwiczyć.

www.taijipopolsku.pl

ZAPROSZENIE NA ZAJĘCIA

W A R U N K I

TERMIN ROZPOCZĘCIA ZAJĘĆ
czwartki – godzina 18:30
(liczba miejsc jest ograniczona)
REZERWUJ

Terminy najbliższych spotkań
Terminy: 4,11,18,25 – kwietnia 9,16,23,30 maja 6,13,20,27 czerwca (wiosna 2024)

Opłaty:
pojedyncze wejście 50 PLN
pakiet (4 kolejne wejścia) 150 PLN
PROMOCJA obowiązująca okresowo
cena za cały pakiet (12 kolejnych wejść) – 400 PLN (jednorazowa wpłata)
50 PLN/miesiąc – ta opcja daje dostęp do samych materiałów filmowych (dla osób ćwiczących dostęp jest darmowy)
Liczba miejsc ograniczona (idziemy na jakość, nie na ilość)
Pierwszeństwo mają uczestnicy poprzednich edycji
(Grupa nie przekroczy dwunastu osób. Zainteresowanych proszę o kontakt)

Wpłat można dokonywać:
– Gotówką na sali
Istnieje możliwość otrzymania zniżki, jeśli chcecie przyjść we dwoje/rodziną/grupą.
W tych sprawach proszę o indywidualny kontakt przez formularz kontaktowy lub osobiście na sali.
Dodatkowo za każdą osobę, która przyjdzie z Twojego polecenia i wykupi przynajmniej cztery treningi otrzymasz ode mnie jeden darmowy trening (do rozliczenia w następnym okresie).

Zapisy:
Do warsztatu dołączyć można na każdym treningu. Zajęcia są skonstruowane w taki sposób, że dołączając w dowolnej chwili, nic nie tracisz. Zawsze odnajdziesz się na sali.
Zapisy przez formularz kontaktowy lub osobiście na sali (po uprzedniej rezerwacji).
Czuj się swobodnie, jeśli chcesz przyjść niezobowiązująco i sprawdzić czy warsztat jest dla Ciebie.
Jeśli pierwsze zajęcia nie przypadną Ci do gustu – nie płacisz.

Miejsce:
Młodzieżowy Dom Kultury
im. Władysława Broniewskiego
ul. Łazienkowska 7
00-449 Warszawa


Prowadzący: Krzysztof KO Operacz więcej na stronie O mnie
Praktykuję już ponad 20 lat, poświęciłem masę godzin na zgłębianie sztuk walki, u różnych instruktorów w Polsce, w Europie i w Chinach. Od dwóch lat postanowiłem przekazywać swoje doświadczenia innym.

Jak się przygotować?
Przyjedź kilka minut przed czasem,
weź ze sobą strój niekrępujący ruchów i buty na zmianę (koniecznie).
… i opróżnij swoją filiżankę! Koniecznie.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz dostawać informacje o przyszłych zajęciach – skorzystaj z formularza poniżej

ZAPISZ SIĘ


(wypełnij formularz)

ZOBACZ OPINIE INNYCH

Laura (uczestnik) :
Na treningu nic nie robimy na siłę, stopniowo zgłębiamy techniki, w komfortowych warunkach, pod kierunkiem wysokiej klasy instruktora tai chi. Polecam szczególnie tym, którzy już coś ćwiczyli lub ćwiczą i chcą być lepsi w swoim stylu, niezależnie od tego czy to zewnętrzne lub wewnętrzne style sztuk walki. Te zajęcia pozwalają spojrzeć na to co robicie z innej perspektywy, a zarazem łatwo odnajdziecie korzeń tego, co już trenujecie, a nie możecie do końca zrozumieć. Bo styl jest tak genialnie prosty, że pozwala odkryć esencję, poprzez analizę źródła przepływu energii Qi.
Zajęcia z Krzysztofem są wyjątkowe. Ekskluzywne i bezstresowe, ćwiczymy w kameralnych warunkach, w skupieniu, profesjonalna sala z parkietem i lustrzaną ścianą pozwala doskonale kontrolować swoją postawę. Ale najważniejsze jest to, że Krzysztof jest jednym z najbardziej zaawansowanych nauczycieli tai chi w Warszawie i całej Polsce (3 stopień, wieloletnie doświadczenie i erudycja w temacie historii sztuk walki), i wie co robi, tłumaczy w bardzo obrazowy i praktyczny sposób, jak należy prawidłowo wykonywać ćwiczenia, aby poczuć przepływ energii i sił witalnych w swoim ciele. Krzysztof wzbogaca zajęcia odniesieniami do innych stylów walki, łącznie z boksem, co dodatkowo ułatwia przekaz.

Po zajęciach zawsze czuję się odświeżona i zrelaksowana, a ponieważ odbywają się w piątek wieczorem, jestem naładowana energią na weekend.

Janek Gliński (Nauczyciel i przyjaciel) :
Wspaniale, że Krzysiu zdecydował się poświęcić więcej czasu na nauczanie taiji, qigongu i nie tylko. Niewielu jest bowiem tak doświadczonych, a jednocześnie wszechstronnych instruktorów naszych sztuk. Parafrazując znane powiedzenie, Krzysiu jadł z niejednego pieca sztuk walki i zdrowia, mało tego, nie tylko jadł, ale i sam już kucharzył. Warsztaty i treningi z Krzysiem to nie tylko możliwość nauki ćwiczeń, które zmieniają codzienne życie na lepsze, ale rownież okazja do posłuchania o ich historii, filozofii, efektach profilaktycznych i leczniczych, itp. A że Krzysiu jest dowcipnym gawędziarzem, więc będzie to dla Was uczta dla ciała i ducha!

Powodzenia!

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz