Wąchocki Rambo i pierwsza krew

Z tym tytułem jest tak jak ze starym dowcipem mówiącym o tym, że w Erewaniu na prospekcie Newskim rozdają samochody. Tak naprawdę – to w Moskwie na Red Platz i nie rozdają tylko kradną. Teraz muszę wyjaśnić jaki to ma związek z tytułem… otóż, był sobie kiedyś taki wic mówiący o tym, że to właśnie w tytułowym Wąchocku sołtys chciał mieć najdłuższy most na świecie i związku z tym zbudowali go wzdłuż rzeki. Teraz to już nie jest żarcik, z tą tylko różnicą, że taki most powstał w Warszawie.

kładka żerańska
kładka z lotu drona…

Dziś sobota – i to na dokładkę całkowicie wolna. Można rano pobiegać, miałem poćwiczyć coś innego, ale pokręciłem to całe przestawienie czasu w połączeniu z odsypianiem po dopiero co zakończonym durnym tygodniu w durnej pracy. Bieganie jak bieganie – już tyle razy pisałem o tym, że już nie ma o co piany bić (i tu, i tu, i tu). Taki to już los piszącego o własnym treningu – po jakimś czasie kończą się tematy – bo przecież nie będę zmieniał sekcji co miesiąc, żeby mieć o czym pisać!

Ale do brzegu. Korzystając z tego, że większość Warszawiaków pojechała do domu po nowe zapasy słoików, postanowiłem odwiedzić nowe miejsce na mapie. To dobry czas na przetestowanie nowego warszawskiego wynalazku. Otóż na Żeraniu powstał most wzdłuż rzeki. No dobra… przechodzi nad dwoma kanałami, ale Wisła płynie sobie obok i ma to wszystko gdzieś.

Historia kładki jest prosta. Stoi tam obok lokomo… sorki… elektrociepłownia. Kiedyś, kiedy palili pod kotłami węglem, wywalali pyły do pobliskiego zbiornika. Ponad dwoma kanałami przerzucili długą na 230 metrów metalową kratownicę, na której taśmociągiem wywozili popioły. Kiedy zapełnili zbiornik zasypali go ziemią, a kratownica przestała być potrzebna. Ziemię po zbiorniku dostało miasto i teraz go rekultywują, ponoć ma powstać tam park. A kładka? Kładkę postanowiono zostawić i zrobić z niej przejście rowerowo-piesze. Kul pomysł. I co najważniejsze – zrealizowany,

Wąchocki Rambo

Do kładki od strony Tarchomina dobiega się ładną ścieżką biegnącą wałem.

Wąchocki Rambo pierwsza krew

Myślałem, że kładka będzie węższa, ale jest spoko. Zrobiono także ładny podjazd, mimo że wyglądało na to że będzie stromy.

kanal_zeranskioswiadczenia-005

Po lewej ulica Zarzeczna. Ładna – lubię ją na jesieni, kiedy jest szurającożółta lub w zimie, kiedy jest skrzypiącobiała. Kawałek można nią pobiec, ale dalej jest już Modlińska ze swoim dużym ruchem i spalinami.

kanal_zeranskioswiadczenia-007

Ładne widoki z kładki na Wisłę i na zimowisko dla łodzi.

kanal_zeranskioswiadczenia-009
kanal_zeranskioswiadczenia-008
kanal_zeranskioswiadczenia-010

Za kładką przez kawałek jest jeszcze fajnie, ale potem zaczyna się błoto i trochę śmieci. Cóż, nie można mieć wszystkiego. Mam nadzieję, że doczekam ładnej drogi nad Wisłą… Bo przecież – Mam tak samo ja Ty, moje miasto a w nim… 🙂

kanal_zeranskioswiadczenia-011

Liść nadwiślańskiego dębu. Dęby to dobre drzewa… teraz usypiają, ale na wiosnę obudzą się znów. W tle las bielański i wieże kościelne UKSW.

Pierwsza krew

A teraz wyjaśnię skąd pierwsza krew. Znów tylko luźne skojarzenie. Tak naprawdę miał być pierwszy śnieg :). Bieganie w taką pogodę, to żadna przyjemność – szczególnie, że biegam w dresach, które szybko przemakają. Potem było jeszcze śmieszniej, bo sypnął grad. Przez kilka minut biegłem pod prąd sypiących mi w twarz dwumilimetrowych, lodowych bryłek. Niczym ASG z Kajkiasem. Zła pogoda ma tylko tę zaletę, że wrzucamy wtedy wyższy bieg i nie zwalniamy.

kanal_zeranskioswiadczenia-012
to nie diamenty ani ikra dinozaura – to grad

Kurcze, jak piszę te słowa – świeci fajne słońce. W marcu jak w garncu, ale żeby na koniec października?


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz mi pomóc rozwijać moją pasję! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


2 komentarze do “Wąchocki Rambo i pierwsza krew”

  1. To grad Cię poranił? Polecam w taką pogodę skakanę tylko dres musi być nie przemakalny i jedziesz lewa, prawa stopy razem oczywiście cały czas mowa o stopach. Hi.
    Zazdroszczę bo te rzeczy już po za mną. Do taiji skakana jest obowiązkowa!

    T.K.

    Odpowiedz

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz