Seminarium Qi Gong
Kula Tai Chi i Biały Żuraw


25.09.2022 Warszawa
ODBYŁO SIĘ.
PEŁEN SUKCES

Nowa grupa na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


Zapisy na październik

Wrześniowe spotkania z Qi Gongiem

Uwaga!!! komunikat pogodowy!!!

(14,21,28.09) środę 10:30-12:00

Sprzęt treningowy – dysk sensoryczny

dysk
dysk sensomotoryczny

Z serii – tani sprzęt treningowy.

Za naprawdę niewielkie pieniądze można kupić coś, co się nazywa się dyskiem sensorycznym. Nazwa brzmi poważnie, ale kryje się pod nią zwykły gumowy dysk nadmuchiwany powietrzem. Jego tanią wersję można nabyć już od 30 PLN, ale spokojnie można znaleźć i droższe egzemplarze. Jedyną wadą tych tanich sztuk jest ich ograniczona wytrzymałość na obciążenia. Tylko do 120 kg. Tak więc ci z Was, z normalną wagą mogą się czuć zagrożeni. Ale spox… sam używam takiego taniego egzemplarza i wszystko jest w porządku.

dysk sensoryczny

Ilość ćwiczeń które można wykonać przy pomocy tego przyrządu jest bardzo duża. Do najprostszych należy po prostu siedzenie lub stanie na dysku, trudniejsze jest są brzuszki lub przysiady.

Powietrzny dysk dysk sensoryczny
przykład ćwiczeń…

 W internecie znajdziecie masę przykładów ćwiczeń stabilizujących pozycję lub wzmacniających mięśnie głęboki. „Róziowe” getry nie są obowiązkowe, na szczęście…

Dysk sensoryczny to najprostszy przyrząd do treningu sensomotorycznego obejmującego specyficzną grupę ćwiczeń, opierających się na wykorzystaniu niestabilnego podłoża. Głównym celem tego typu treningu jest poprawa koordynacji, równowagi oraz optymalizacja pracy całego układu ruchu.  W trakcie ćwiczeń wykorzystuje się jedynie obciążenie własnego ciała oraz elementy treningu funkcjonalnego.

Trening sensomotoryczny to:

 • lepsza koordynacja
 • lepsza równowaga
 • szybszy powrót do sprawności
 • wzrost siły mięśniowej
 • optymalizacja pracy mięśniowej
 • wzmocnienie mięśni stabilizacyjnych

Osobiście polecam spokojne powolne przysiady oraz marsz w miejscu. Te drugie dodatkowo w wersji na bosaka. Jedna strona dysku pokryta jest kolcami co wspaniale poprawia ukrwienie stóp lub, jeśli siedzimy na dysku, to innych części ciała też 😉

0 Komentarzy : “Sprzęt treningowy – dysk sensoryczny” Ależ dyskusja!!!

 1. Na tych mniejszych, bardziej wypukłych fajnie by centrowanie ćwiczyć. Po jednej pod stopę, naturalnie. 🙂

  BTW ale żeś gadzinę z kosmosu wstawił na tej poduszce..

 2. Myślę że warto przejrzeć dzisiejszą ofertę biedronki:dyski, gumy,wałki ,skakanki…. 🙂

   1. W lidlu też pojawił się taki sprzęt. Nawet kettlebelle są. Ew. Powiedz co potrzebujesz mam dostęp do opuszczonej biedronki 🙂 tam zazwyczaj wszystko jest.

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: