Qifit Festiwal
Święto środowiska Tai Chi i dziedzin pokrewnych


08-09.10.2022 Warszawa
Więcej danych już niedługo

Nowa grupa na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


Zapisy na październik

Wrześniowe spotkania z Qi Gongiem

Uwaga!!! komunikat pogodowy!!!

(14,21,28.09) środę 10:30-12:00

Nowe szaty króla

Kiedy dziesięć miesięcy temu rozkręcało się to całe szaleństwo, to mnie akurat posypały się tak zwane „buty na salę”. Zakupiłem więc nowe. A piszę o tym dlatego, że dopiero w ostatni poniedziałek zerwałem z nich metki… I to nie dlatego, że planowałem je trochę poużywać i oddać. Po prostu to była chyba pierwsza od godziny zero okazja do ćwiczeń na sali. Sala działała już wcześniej, ale będąc w ciągłych rozjazdach, nie miałem okazji się na niej pokazać.

Jednak nie ja jestem tytułowym królem. Andrzej Kalisz, korzystając przerwy w działalności, pokusił się o mały lifting sali Akademii Yi Quan. Zniknęło trochę starych zdjęć, kolor ścian zyskał nową głębię i jeszcze kilka innych rzeczy, w gruncie niemających wielkiego wpływu na trening. No, może poza pojawieniem się niewielkiego bułgarskiego worka treningowego w zimowym maskowaniu.

o taki…

Chyba najważniejsze jest to, że ów słynny tynk typu „baranek” — legendarna tarka będąca postrachem wszystkich tych, którzy choć raz na niej wylądowali – został przykryty gumową wykładziną. Tylko w strategicznych miejscach, ale zawsze to coś. Plus pięć do BHP… A że wykładzina zmywalna, to w razie czego łatwiej się będzie pozbyć śladów krwi.

nowy baner
wykładzina
jest i landszafcik

A trening? Remont nie przysporzył mi umiejętności. Szczególnie że Andrzej obecnie szlifuje z chłopakami długą sekwencję, a ja raczej na delegacjach ćwiczyłem tę krótką. No cóż, do zwykłego rytmu to mi jeszcze daleko. Ale nic to…

2 Komentarzy : “Nowe szaty króla” Ależ dyskusja!!!

  1. Gustowny knarkowy kolor :-)….fajny klimacik salki, ale zamiast landszafciku chyba lepsze byłyby zdjęcia z pobytów w Chinach…kto jak kto, ale pan Andrzej trochę się nawyjeżdzał 🙂 i jakieś fajne zdjęcia na ściankę mógłby wrzucić (no chyba, że są, ale nie widać ich na fotkach, które pokazałeś)….pozdr 🙂

    1. Tych zdjęć jest multum – Wisiały przez dłuższy czas na ścianach, za mojej kadencji były najpierw zdjęcia jedzenie (to tam się dowiedziałem o pomidorach w cukrze) a potem były fotki z pewnego chińskiego parku. Uwielbiałem to zdjęcie z księżycową bramą prowadzącą do… właściwie, to każdy mógł sobie wyobrazić gdzie. Mnie ona prowadziła w najróżniejsze miejsca.

      Teraz landszafcik. Dla mnie ważne bym w 2021 miał więcej czasu żeby się tam pojawiać… nawet jeśli na ścianach miałaby wisieć plakaty z Madonną (te z lat 80).

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: