Akademia On-line
Guangfu - miasto Tai Chi,
treningowa podróż życia


Wykład i praktyka

Nowa nabór na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


kameralna grupa

Skaryszewskie spotkania
z Qi Gongiem


(Działamy dalej!!!) w każdą środę 10:30-12:00

Propozycje na wrzesień – Lato 2016

młocka.aspx
trening w nieznanej mi bliżej sekcji Kung Fu

Wrzesień – prosty wydawałoby się źródłosłów. Wrzesień, bo kwitną wrzosy, takie jest najczęstsze  tłumaczenie tej nazwy, ale znalazłem też inne wyjaśnienie. Ponoć istnieje takie starosłowiańskie słowo „wresić” czyli młócić. Według tego nigdy nie było słowa „wrzosień” (od „wrzośnia” – starej nazwy wrzosu), a od początku wrzesień i miał on wyraźnie oddawać charakter czynności polowych, tak jak w wypadku sierpnia – miesiąc młócenia. Ta wersja bardziej mi się podoba, bo młócka to takie sztukowalkowe słowo (np. legioniści wresili przeciwników aż miło), a i sprzęt używany do młócenie ma swoje bojowe odpowiedniki i w Chinach, i w Europie.

A jak z ofertami treningowymi w Warszawie? To jest taki miesiąc przejściowy, bo z jednej strony wakacyjne oferty treningowe się skończyły, a z drugiej – szkoły jeszcze na dobre nie ruszyły, ale coś tam w internecie wyszperałem. Nadal proszę – jeśli wiecie coś o jakichś imprezach treningowych, to zapraszam do dzielenia się tym z innymi.

Więc co we wrześniu?:

Wrześniowe treningi Qi Gong – Tai Chi

Z możliwości treningowych za free – czyli za darmo:

  1. Tai Chi nad Wisłą – czyli ja (KO) prowadzę treningi na praskiej stronie Wisły nieopodal ZOO. W planie: podstawy Tai Chi stylu Wu/Hao. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcieli zobaczyć jak ten styl się ćwiczy. Do końca września w niedziele o 11:45. NIESTETY ODWOŁANE
  2. W Muzeum Narodowym (tak, tak – to nie pomyłka) Fundacja Dantian w osobie Janka Glińskiego prowadzi zajęcia z Qi Gongu. Jest to związane z wystawą, która aktualnie ma miejsce w Muzeum Narodowym. Niedziela o 12:00 – czyli zonk, bo albo do mnie, albo do Janka 🙂
  3. Wrzesień obfituje w różnego typu wykłady (uwaga niektóre są płatne):
  • (17.09) Spotkanie z mistrzem Chen Ziqiangie, Wykład na temat teorii, zasad i rozwoju taiji.
  • (27.09) Mistrz Zhou Xuan Yun – Wykład : Wudang, Taoizm, Taiji.
  • (29.09) Taichi – chińska medytacja w ruchu i sztuka zachowania zdrowia oraz jej taoistyczne korzenie.

Pierwszy wykład jest organizowany przez Marka Balińskiego, a dwa następne przez Muzeum Azji i Pacyfiku.

Fundacja Dantian wraca z cyklem poniedziałkowych zajęć Qi Gong na warszawskim Powiślu. We wrześniu przejściowo z powodu niedostępności sali w MAiP zajęcie będą odbywać się w innej lokalizacji. Szczegóły w KALENDARIUM.

seminaria szkoleniowe
Wrześniowe treningi Qi Gong - Tai Chi
mistrz Chen Ziqiang

I na koniec zaproszenie najpoważniejsze we wrześniu. W Warszawie odbędą się warsztaty z pchających dłoni i aplikacji, które poprowadzi mistrz Chen Ziqiang. Ja wiem, że to Chen, i że ja się na nim nie znam, ale mistrz – to mistrz i jeśli przyjeżdża, to warto się zainteresować – jeśli mi czas pozwoli, to się zainteresuję. Mistrz jest najstarszym synem mistrza Chen Xiaoxinga i głównym coachem szkoły Taiji Quan w Chenjiagou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
mistrz Zhou Xuan Yu

I jeszcze jedno info z ostatniej chwili : „Podczas seminarium z mistrzem Wudang – Zhou Xuan Yuem poznamy 28-ruchową formę Wudang Tai Chi. Przekaz ten łączy dawne taoistyczne techniki zdrowotne Qi Gong i tradycyjne techniki bojowe. Ma on wiele do zaoferowania zarówno początkującym w treningu, jak i doświadczonym praktykom innych stylów Tai Chi”. Do Łodzi nie jest daleko więc jeśli ktoś miałby chęć.

Więcej wiadomości o imprezach znajdziecie na Kalendarium treningowe. Sprawdzajcie czasami tę stronę. Jeśli dowiem się o jakichś nowych zajęciach – będę umieszczał tam informacje.

A więc, idźcie i ćwiczcie…

Jeden odważny!!! Jeden komentarz: “Propozycje na wrzesień – Lato 2016

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this:
test