Między profesory

Kiedy jakiś czas temu koleżanka przysłała mi zaproszenie do wzięcia udziału w III Wrocławski Kongres Chińskich Sztuk Walki, to szybciutko sprawdziłem kalendarz. Jednak do pierwszego kwietnia był jeszcze spory kawałek. Upewniłem się jeszcze czy na pewno miała mnie na myśli. Ale najciekawsze było to, że wcale nie mam tam sprawdzać biletów czy roznosić kanapek (kto by mi zresztą dał pod opiekę kanapki?). Mam wygłosić odczyt. “Napisz abstrakt i się zgłoś” – poradziła mi znajoma. Zgodziłem się, ukrywając fakt że absolutnie nie wiedziałem co to jest ten abstrakt. Słowo abstrakcja kojarzy mi się tylko z możliwością gry polskich drużyn w Lidze Mistrzów. Aaa… i było coś jeszcze w malarstwie, ale do końca nie jestem pewien.

tu mnie znajdziecie….

a tu Żwirka

Wyposażony przez gógla w wiedzę o owym tajemniczym abstrakcie, zacząłem rozmyślać o temacie. Mój wybór padł na bicz. Będę mówił o zjawisku bicza, o moich obserwacjach poczynionych w czasie ostatniego wyjazdu do Guangfu (mam nadzieję, że słowo ostatniego nie zabrzmi tu źle?). Ale nie ograniczę się do wspominek, bo przy tej okazji chciałbym powiedzieć o pewnych podobieństwach chińskiego, ciężkiego bicza łańcuchowego i swojskiego polskiego “dziada” oraz o możliwościach płynących z uprawiania tego… Tak, wiem… Deczko dwuznacznego sportu.

Zapraszam Was zatem na zooma. To nie potrwa długo… pogadam 20 minut, a potem będzie można zadać mi kilka pytań. I trzymajcie kciuki bym nie stracił języka w gębie, bo będzie siara jak wtedy, gdy Legia przegrała z Podbeskidziem. Już mam tremę – serio.

ależ piękną grafikę mi zrobili…

Cała impreza będzie zawierała wiele ciekawych wystąpień. Z osób, o których pisałem na blogu, znajdziecie tam Piotra Mastalerza, dla którego już szykuję malutkie pytanko… oraz Żwirka. I tu serdecznie zapraszam, bo mój przyjaciel będzie mówił o możliwości ćwiczenia Tai Chi bez wiary w Qi! Szykujcie trudne pytania!!!

I jeszcze znalazłem coś takiego:

KO

Autor niniejszego bloga. Może nie jestem mistrzem, ale piszę o tym co robię i co mnie fascynuje. Jestem fanatykiem spędzania czasu na ćwiczeniach różnych ciekawych systemów treningowych. Ćwiczę Tai Chi, Qi Gong, Chuo Jiao Fanzi, łuk, bicz, rzucanie nożem i Jeśli chcesz ze mną poćwiczyć daj znać...

2 thoughts on “Między profesory

 • 09/04/2021 o 00:50
  Permalink

  Chinese Whip in the Conditions of a Polish Park? Może później wyślemy do druku na łamach “Journal of the Hong Kong Branch of the Royal Asiatic Society” ;]

  Odpowiedz
  • 09/04/2021 o 07:46
   Permalink

   Ależ te tytuły są bardzo długie….

   Odpowiedz

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: