To z głodu…

Pamiętacie, że kupiłem kilka starych książek? Między innymi książkę kucharską z 1914. To niewielka broszurka o praktycznie zerowej wartości materialnej. Ale znalazłem tam coś fajnego… No, teoretycznie to nie ma nic wspólnego w tematem bloga, ale to ja o tym decyduję… Prawda?

A oto znaleziony przeze mnie przepis:

PASZTECIKI Z MÓZGU W KLARZE (!!!)

prawda, że brzmi pięknie (pozdrawiam wegetarian i jaroszy)

a oto składniki:

 • 15 dkg mąki
 • 1/8 litra mleka
 • 2 jaja
 • sól
 • 2 mózgi
 • kieliszek araku
 • 6 dkg masła

No, ja bym jeszcze dołożył szklaneczkę brandy aby się lepiej gotowało.

Przepis

Mózgi obieramy i obgotowujemy w wodzie osolonej i z odrobiną octu. Pokroić na grube kawałki i oprószyć  mąką. Obtoczyć w cieście i smażyć na maśle lub szmalcu (pisownia oryginalna). Ciasto robimy tradycyjnie, czyli ucieramy żółtka dolewając mleka i sypiąc mąkę, wlewamy arak (do ciasta, a nie do gardła) solimy i ubijamy pianę. Lekko odkładamy.

No brzmi świetnie !!! Tylko gdzie teraz można kupić mózgi? Tak sobie myślę, że jesteśmy dziwną cywilizacją. Jeszcze 40-50 lat temu takie jedzenie to był rarytas, a teraz większość by tego nawet nie ruszyła. W ten sposób z naszego stołu znikają mózgi, nereczki, ścięgna (WYŚMIENITE) i różnego rodzaju podroby. A teoretycznie żyjemy w kryzysowych latach. A ile fajnych rzeczy marnujemy… Interesuje nas, aby jedzenie było przemielone, bez grudek, bez smaku… bez sensu.

jedzenie po treningu


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz mi pomóc rozwijać moją pasję! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


Miało nie być o Taiji, ale będzie… Bo Taiji też powoli obieramy z różnych takich dziwnych rzeczy. Ma być lekko i przyjemnie. Wystarczy zapłacić składkę i nic więcej nie musimy robić. Wszystko miękkie i nie trzeba gryźć. A tu się chyba nie da… Tak więc wieczornie życząc wam tych wszystkich treningowych podrobów, kaszanek, salcesonów i cynaderek. A nie tylko mielonka i mielonka…

smacznego

jedzenie po treningu
mniam…

0 komentarzy do “To z głodu…”

  • Też brzmi świetnie… i jeszcze na ten kociołek o którym opowiadałeś, i na szarańcze z grila… i na herbatę z mączki kostnej… qrna już wiem dlaczego nie jadę… na powrót musiałbym dwa bilety kupić.

   Odpowiedz
   • Wbrew pozorom schudniesz, bo będziesz łaził i łaził i się dziwował i przez to nie będziesz czuł głodu. A dwa, że jak zjesz furę żarcia, nie będziesz czuł się ociężały. Także graj w totka albo defrauduj kasę stowarzyszenia. Jedziemy. 😉

    Odpowiedz

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz