Qi Gong spontaniczny
2-3 Kwietnia 2016
Nieodłączną jakością i aspektem energii (Qi) jest ruch. Qi chce i musi się poruszać. Gdy Qi porusza się swobodnie, harmonijnie i w nie zakłócony sposób, czujemy się dobrze i jesteśmy zdrowi. Qi można wprawić w ruch poprzez intencję (Yi). Wtedy Qi podąża za Yi. W Qi Gong w przeważnie poruszamy Qi zgodnie z naszą intencją, po to aby wykonać konkretną formę, konkretny ruch.
Inaczej jest w spontanicznym Qigongu: naszą intencją jest czyste podążanie za przepływem i ruchem samej Qi. Dzięki temu może otworzyć się naturalny i swobodny ruch.
Spontaniczny Qigong nie posiada formy; nie podążamy w nim za zewnętrznymi formami, lecz za wewnętrznymi odczuciami poruszającej się energii. Gdy pozwalamy Qi na poruszanie się i wnikanie w te miejsca ciała, które tego potrzebują, zachodzi głębokie uzdrawianie.
Doświadczamy świadomej jedności z własnym ciałem, energią, która w nim płynie i naszym środowiskiem. Spontaniczny Qi Gong jest łatwy do nauczenia się, a jego praktykowanie sprawi nam radość i będzie miało głęboki wpływ na nasze życie. Wstępem do ćwiczeń spontanicznego Qi Gongu (jakby przystawką) będą Małe Warzywka, czyli zestaw prostych ale bardzo skutecznych ćwiczeń, które mogą być przygotowaniem do wielu innych praktyk i form pracy z ciałem.
Ron Tinn
Nazwa „małe warzywka” w tym kontekście odnosi się do tradycyjnego chińskiego posiłku, na który oprócz głównego dania składają się różnorodne dodatki do niego, małe czarki i talerzyki z różnymi warzywami, liśćmi, łodygami, korzeniami i jagodami przygotowanymi na różne sposoby. Składniki te używane są także w tradycyjnej chińskiej medycynie i ich funkcją jest równoważenie i uzupełnianie głównego dania na poziomie energii, smaku i składników. Tak więc to te „małe warzywka” czynią danie zdrowym i łatwym do strawienia.
Analogicznie podczas tego warsztatu nauczysz się wielu różnych drobnych ćwiczeń, które zwykle na warsztatach są pomijane z racji wagi głównego tematu. Ćwiczenia te uzupełniają inne poznane wcześniej, lub te, które jeszcze poznasz. Pobudzają one i wzmacniają ciało, przygotowują jego struktury i eliminują stany nierównowagi. Tak samo jak „małe warzywka” działają one uzupełniająco, są odżywcze, cenne, służą zdrowiu i tworzą dobrą podstawę do praktyki dalszej praktyki.
Prowadzący: Ron Timm
Miejsce i harmonogram warsztatu
sala konferencyjna Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty,
ul. Grochowska 262, Warszawa.
sobota i niedziela, 9 i 10 kwietnia 2016 r.
w godz. 10-18, przerwa w godz. 13-15.
Warsztat będzie prowadzony w j. angielskim z tłumaczeniem na j. polski.
Zapisy i informacje
Zapisy na warsztat odbywają się poprzez wysłanie pisemnego zgłoszenia na adres: kontakt@qigong.edu.pl
Informacji udzielamy pod nr tel. 602 440 660.
Więcej informacji : Strona Rona Timma
UWAGA: Ponieważ organizator zawsze ma prawo do wprowadzania zmian, których już nie mam jak monitorować, a i mnie zdarzają się przekłamania przy podawaniu informacji, proszę o sprawdzanie terminów na stronach organizatorów.