Seminarium Qi Gong
Kula Tai Chi i Biały Żuraw


25.09.2022 Warszawa

Nowa grupa na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


Zapisy na wrzesień

Wakacje z Qi Gongiem

Impreza otwarta dla wszystkich

w każdą środę 10:30-11:30

Kwietniowe okazje na trening – zaproszenia

mqdefault
wiosna idzie…

Wiosna pojawiła się wokół nas, a co za tym idzie, pojawiło się także mnóstwo zaproszeń do treningu Taiji i Qi Gongu. Sporo mi się tego zebrało i postanowiłem dać wszystkie w jednym poście tak, żeby nie zasypywać Waszych skrzynek niepotrzebnym mailingiem. Postaram się teraz przekazywać informacje właśnie w taki sposób. Niedługo też powinno mi się udać przenieść blog na nowy serwer, gdzie będę mógł uruchomić nowe funkcjonalności, a wśród nich kalendarz imprez.

Zapraszam więc na wiosenne menu :

 • Weekend z Yi Quan – (Akademia Yi Quan) – 2-3 kwietnia
 • Środek ciężkości i balans ciała w Taiji Quan (YMAA Lublin) – 9 kwietnia
 • Warsztat z Tomkiem i Anastazją – (Łódzka Szkoła Tai Chi) – 10 kwietnia
 • Qi Gong kręgosłupa (Fundacja Dantian) – 11 kwietnia
 • Qi Gong Kuli – (YMAA – Rafał Szulkowski) – 17 kwietnia
 • Dni otwarte (zajęcia Elżbiety „Kaxi” Kowalewskiej) – 19-20 kwietnia
 • Światowy dzień Tai Chi i Qi Gong (Akademia Yi Quan) – 24 kwietnia

Poniżej znajdziecie opisy imprez.

Andrzej Kalisz
Andrzej Kalisz

Yi Quan to jednocześnie bardzo wewnętrzna ale i nastawiona na skuteczność – sztuka walki. Dla mnie, każde spotkanie z tym treningiem zawsze było bardzo inspirującej. Jeśli ktoś by chciał rozpocząć ćwiczenie polecam taką formę seminarium. Krótko, ale dużo materiału i można się przekonać czy to jest to co nas interesuję. Cytuje ze strony organizatora :

Osoby zupełnie początkujące będą mogły rozpocząć naukę Yi Quan wg. programu mistrza Yao Chengguang. Osoby już ćwiczące będą miały możliwość nauki kolejnego modułu programu. Bardziej zaawansowani będą mieli także okazję do treningu tui shou i san shou.

WIĘCEJ INFORMACJI : ZOBACZ TU


robert-was-tai-chi-180
Robert Wąs

Lublin to ładne miasto. Spokojnie można tu coś zjeść i pozwiedzać. Ale ja zapraszam na seminarium YMAA. Kiedyś dojazd do Lublina to była mordęga, dziś może to nie autostrada, ale jedzie się spokojnie. Do wyboru jest mnóstwo busów które w dwie godziny są na miejscu.

Seminarium prowadzić będzie Robert Wąs. O seminariach które prowadził pisałem już wielokrotnie. Tym razem tematami zajęć mają być, cytuje :

Poczucie własnego środka ciężkości jest bardzo istotne w treningu Formy Tai Chi, natomiast poczucie własnego i w układzie z partnerem środka ciężkości jest podstawą do prawidłowego treningu Pchających Dłoni i dalej w skutecznym wykonaniu zastosowań.

Będzie też o Taiji Shuai Jiao.

WIĘCEJ INFORMACJI : ZOBACZ TU


Tomek-i-Anastazj-150x150
Tomek i Anastazja Nowakowscy

Tomka i Anastazję poznałem w czasie moich wyjazdów do Nagawek. On – podróżnik, adept Taiji i Qi Gong oraz wszelkich sztuk dziwnych. Ona – prześliczna Joginka. Razem – przemiła para. Warsztaty z nimi odbędą się, co prawda, w Łodzi (a dokładniej w Pabianicach), ale teraz jest autostrada i do Łodzi jedzie się tyle ile z Tarchomina na Ursynów. Tematem zajęć będzie, cytuję :

Będziemy pracować nad tym: Jak pogłębić oddech i dlaczego?  Nad oczyszczającymi właściwościami ćwiczeń oddechowych. Jak uspokoić umysł i po co? Jak rozluźnić ciało i w jakim celu? Wykorzystamy narzędzia z Tai Chi, Chi Kung i Jogi, które pomogą nam osiągnąć nasze cele. Wprowadzimy proste ćwiczenia stabilizujące kręgosłup, wzmacniające mięśnie tułowia odpowiedzialne ze tę stabilizację, otwierające biodra i kluczowe obszary często blokujące swobodny przepływ energii. Porozmawiamy o tworzeniu nawyków higieny wewnętrznej i zewnętrznej naszego organizmu. (Fizyczne i mentalne).

więcej informacji : zobacz tu

Jan_Prezes-Zarzadu
Jan Gliński

Jan Gliński – to znakomity nauczyciel Tai Chi i Qi Gong. Tradycyjnie on i nauczyciele z jego Fundacji Dantian prowadzą zajęcia w Muzeum Azji i Pacyfiku. Tym razem zaproponował Qi Gong kręgosłupa.  Cytat ze strony organizatora :

Bóle kręgosłupa i pleców stały się chorobą cywilizacyjną naszych czasów i dotykają już coraz młodsze osoby. Warsztaty pozwolą na praktyczne zapoznanie się z ćwiczeniami qigongu, uelastyczniającymi kręgosłup i usuwającymi blokady energetyczne odpowiedzialne za związane z nimi schorzenia.

więcej informacji : zobacz tu

rafalszulkowskib
Rafał i jego muskuły

Rafał znów w Warszawie. Kilkukrotnie już pisałem o jego treningach i powtarzanie się, że warto, naprawdę jest truizmem. Co prawda, oddaliłem się już nieco od YMAAowskich klimatów, ale wizyty Rafała nie mam zamiaru odpuszczać. Cytat ze strony organizatora :

Regularny trening kuli, w czasie którego wykonujemy spokojne kuliste ruchy połączone z głębokim brzusznym oddechem, poprawia przepływ energii w naszym ciele. Naenergetyzowanie naszego ciała wpływa znowu doskonale na polepszenie naszego zdrowia.

Rafał w pierwszej części zajęć poprowadzi także trening kija.

więcej informacji : zobacz tu

images
Kaxia

Tematyką zajęć będzie Taiczi i Czikung (pisownia oryginalana – Ela takiej używa na swoich stronach). Z doświadczenia wiem, że jej zajęcia skierowane są przede wszystkim dla kobiet. Ale jeśli ktoś ma ochot zobaczyć to wraz z prowadzącą zapraszam.

WIĘCEJ INFORMACJI : ZOBACZ TU i ZOBACZ TU


Andrzej Kalisz Seminaria treningowe
Andrzej Kalisz

Światowy dzień Tai Chi w wykonaniu Andrzeja Kalisza z Akademii Yi Quan, to raczej dni otwarte, w czasie których każdy może przyjść, wziąć udział w treningu i przekonać się czy taki sposób na trening będzie mu pasował. Tym razem w planach jest : Tai Chi styl Wu, Qi Gong Naturalny oraz Yi Quan.

!!! Uwaga. Niestety odwołane !!!

Więcej informacji : Zobacz tu

8 Komentarzy : “Kwietniowe okazje na trening – zaproszenia” Ależ dyskusja!!!

 1. A 30 kwietnia podobno jest jakiś wspólny trening, w sensie że cały świat czy cała Polska ćwiczy o konkretnej godzinie 🙂 To prawda?

  1. To tak zwany międzynarodowy dzień Taiji. Ja bym się nie upierał że to ma być jakaś godzina szczególna, ale przyjęło się że każda szkoła tego dnia stara się zorganizować trening plenerowy.

   Dla mnie to międzynarodowy dzień promowania Tai Chi i marketingu. Ćwiczyć należy codziennie.

   pozdr KO

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: