Pożegnanie z butami…

Niby nic wielkiego. Zużyły mi się buty. Tylko, że ja mam duży problem z kupowaniem obuwia. Danusia wie: na widok sklepu z obuwiem dostaję białej gorączki, duszności, ataków kaszlu i wszystko mnie swędzi. Jednak mus, to mus.

R.I.P – ale spracowały się uczciwie

Moje poprzednie buty przyjechały z Chin. Tak, wiem, wszystkie buty kiedyś tam przyjechały z Chin. Te jednak przyjechały w moim bagażu i kupiłem je osobiście, w specjalnym sklepie, z akcesoriami do Wu Shu.

Sklep sprzedawał różnoraki sprzęt treningowy począwszy od, właśnie, butów, aż po akcesoria do tańca lwa (kupiłem tam przy okazji nunchako dla trzylatka). Poza tym, mieścił się w Foshanie! Nieopodal miejsc, gdzie bywał Ip Man. Któż wie, może gdyby żył, to kupowałby buty właśnie w tym sklepie? Tak więc to były – TE BUTY. Buty, których nie kupił sam Ip Man. Tylko ten fakt dawał mi +10 do kopnięć. Nie przeszkadzało mi specjalnie to, że w tydzień po pierwszym treningu wyleciały mi niektóre oczka na sznurówki (wymiana nie była droga), oraz to, że po kilku następnych jeden z butów nie wytrzymał obciążeń i się podarł (kropelka jednak czyni cuda). Jednak to, że po roku użytkowania na podeszwie nie ma już większości bieżnika, to już, niestety, dyskwalifikacja, bezpośrednia czerwona kartka. Zrobiły się z nich sliki. Jeszcze na obozie, gdzie sala treningowa była wyłożona ostrym dywanem, to się sprawdzało, ale na innej powierzchni – już nie. Nadszedł więc czas na wymianę obuwia…

buty treningowe

Danusia nie ma problemów z kupowaniem butów, ja wprost przeciwnie

Stare buty przeniosły się zatem do swojego raju, gdzie będą zażywać rozkoszy wśród 64 par nieużywanych szpileczek i kozaczków (czyli u mnie pod zsypem). Ja natomiast razem z moją drużyną pierścienia (plecak, portfel, nóż i inne) wyruszyliśmy szukać nowych, które dzielnie zastąpią te zużyte.

Kupowanie butów, to dla mnie mordęga. Nienawidzę tych sklepów, tego zapachu i masy tandety, wśród których muszę znaleźć coś dla siebie.

Nowe buty znalazłem na granicy z Mordorem, czyli w Galerii Handlowej. Cenowo nie odbiegają poziomem od tych kupionych w Chinach, ale mają grubszą i lepszą jakościowo podeszwę, ogólnie są porządniej wykonane. Teraz tylko muszę się do nich przyzwyczaić…


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz mi pomóc rozwijać moją pasję! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


Może więc rację miał detektyw Banaczek, mówiąc: „Jeśli brakuje Ci skarpetek, to nie szukaj ich w Krakowie”.

teraz ich kolej

16 komentarzy do “Pożegnanie z butami…”

  • Dla mnie każda galeria to wrota mordoru… wybudowali mi jedną pod blokiem :(. W GM nigdy nie byłem.

   Tak szczerze to z Banaczka pamiętam tylko dwie rzeczy. po pierwsze ciągle ktoś przekręcał jego nazwisko, po drugie gość był wioślarzem 🙂

   Odpowiedz
 1. Tak jak wspomniałem na treningu: sznurówki wypas 🙂
  I proszę już nie szydzić z mojej pastelowo slonecznej bluzy dresowej :P.
  Disco rulez!!! 😉

  Odpowiedz
  • sprawdziłem w jenternecie ponoć zielone sznurówki oznaczają wegetarianina bądź miłośnika maryśki.

   Raz tylko zrobiłem sobie szyderę z Twojej bluzy…

   Odpowiedz
    • HSL wdycham codziennie między 7:15 a 7:55 jadąc metrem. Substancji lotnych tam co niemiara. A wegetatywny to byłem ostatnio przez tydzień. (BTW Bardzo źle zniosłem powrót do normalnej diety, ale już się wszystko uspokoiło) Mam więc chyba prawo noszenia zielonych sznurówek?

     Odpowiedz
     • Masz prawo 😛 ale przede wszystkim dlatego, że dają po oczach niczym mini – spódniczki Mariolek na dyskotekach w latach 90 😀 . Za to pokochałem je od pierwszego spojrzenia ;). Muszę podpytać Jiuzhizi czy przypadkiem taki kolor nie jest również elementem pojawiającym się wśród Koreanek od K-popu co zdecydowanie podniosło by prestiż tych butów :)….

      Odpowiedz
 2. Fajne sznurówki rozbudziły mnie na dobre. Pewnie będę miała udany dzień. A mimo wszystko robisz milowe postępy udało ci się w jeden dzień kupić buty myślę że to zasługa tych sznurówek

  Odpowiedz
 3. Masz u mnie plusa, Krzysiu. Jestem vege i piję herbatkę „Marysieńka”. Kupię sobie takie sznurowadła. 🙂

  Odpowiedz

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz