Nie przegapić…

58907
praktyki psa Cywila

Dziś rozpoczyna się pełnia Księżyca. Czym się różni od innych? Ano ta jest piekielnie długa. Więc jeśli ktoś ma w swoim repertuarze jakieś ćwiczenia wymagające świecącej kuli nad głową, to grzechem byłoby przegapić.

Pełnia będzie trwała od dziś aż do wtorku, czyli całe cztery noce. Dziś (piątek) Księżyc ma 98% potem przez dwa dni będzie miał po 100%, a na koniec, we wtorek, 99%. Jeśli pogoda dopisze, to fajna okazja do poćwiczenia.

Ta długość pełni spowodowana jest wyjątkowo małą odległością Księżyca od Ziemi. Mówiono mi, że ta bliskość powoduje wzmożone oddziaływanie  Księżyca, ale nie znam się na tym.

pełnia księżyca

W tradycji ludowej nazywano tę pełnię konwaliową, ze względu na pojawiające się w tym okresie te piękne i trujące kwiaty. Ponoć o nadaniu takiej nazwy zdecydował biały kolor kwiatów przypominający wyjątkowo jasne majowe światło Księżyca. Jest nawet legenda, która mówi o tym, że są to łzy Księżyca. Ciekawe co opłakuje? Pewnie nasze wykonania formy. Osobiście mam nadzieję, że nie płacze ze śmiechu.

pełnia księżyca niejaka Andżela w czasie medytacji Księżyca
niejaka Andżela w czasie medytacji Księżyca 😉

A jeśli nie macie żadnych specjalnych księżycolubnych ćwiczeń, to chociażby formę zróbcie skąpani w srebrnym świetle, albo weźcie swoją ukochaną/ego (co tam macie) i hajda na trawę…

KO

Autor niniejszego bloga. Może nie jestem mistrzem, ale piszę o tym co robię i co mnie fascynuje. Jestem fanatykiem spędzania czasu na ćwiczeniach różnych ciekawych systemów treningowych. Ćwiczę Tai Chi, Qi Gong, Chuo Jiao Fanzi, łuk, bicz, rzucanie nożem i w zasadzie co się da... Jeśli chcesz ze mną poćwiczyć daj znać...

0 komentarzy do “Nie przegapić…

  • 03/05/2015 o 12:00
    Permalink

    Podziwiam (i korzystam) już od wczoraj. Jest niezwykła – ukazał mi się nawet mapinguari.. 🙂

    Odpowiedz

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: