Nagawki – dzień pierwszy

Spox.. nie będę pisał codziennie. Tu po prostu nie ma netu. Korzystam z Radkowego gwizdka. Nagawki to miejsce jakie lubię, czyli w zasadzie sam środek niczego. Może nie tak bardzo jak Tamtam, bo jacyś ludzie tu jednak mieszkają. W każdym razie jest ładnie. To nie do końca jest skansen, a już na pewno nie taki jak ten w Sierpcu czy w Chorzowie. To ośrodek konferencyjno – wypoczynkowy stworzony na bazie oryginalnych starych budynków ściągniętych z całej okolicy. Razem z Danusią mieszkamy w drewnianym dworku, który w naturze stał kilka kilometrów stąd. Odbudowany, zrekonstruowany i odpowiednio w środku przystosowany. Fajny. Jest też leśniczówka, karczma ze Zgierza (w której jadamy), coś co się nazywa plebanią, ale bardziej przypomina kościół oraz dobudowana stajnia (z końmi!!!) i kilka innych budynków. Wszystkie użytkowe (co właśnie różni to miejsce od prawdziwego skansenu). Fajne miejsce na weekendowe wyjazdy treningowe (ale, uwaga dla wiadomo kogo – to zupełnie inny biegun niż Gaj), choć jest tu nieco drogo. Okoliczni mieszkańcy dbają o to, żeby zachować atmosferę skansenu (całe popołudnie rozrzucali dzisiaj po pobliskim polu obornik).

DSC00289
widok na teren

DSC00288
stajnia (są konie, krowa i kucyki)

Dwa treningi już za nami – ja poprowadziłem jeden, a drugi – Tomek (nauczyciel Taiji, o którym wspominałem). Ponieważ nie prowadziłem treningu po południu, to poszedłem obejrzeć ten , który prowadził Tomek. Było tam między innymi o zależności pomiędzy oddechem a ciałem i odwrotnie. I trochę Jogi (Jogę prowadziła Anastazja – Ukrainka, która przyjechała z Tomkiem).

DSC00287
tu mieszkamy, Danusia na pierwszym planie
DSC00290
basen i leśniczówka w tle
nagawki przyjazne treningowi
amfiteatr a w tle sala kinowa umieszczona w zrekonstruowanym kościele.

Było trochę joginistycznego wyginania się, ale spokojnie – bez łamania sobie kręgosłupa. Co najważniejsze, było w tym dużo oddechu i szukania rozluźnienia. Na szczęście nie wyglądało to tak, jak joga, z którą miałem do tej pory kontakt.

nagawki przyjazne treningowi

Ps. W dworku, w którym mieszkamy, w piwnicy jest duża sala z lustrami. Fajna. Obok jest też amfiteatr na 600 osób (!!!) – pod dachem którego poprowadziłem trening i sala kinowa (znałem mniejsze kina w Wawie).

KO

Autor niniejszego bloga. Może nie jestem mistrzem, ale piszę o tym co robię i co mnie fascynuje. Jestem fanatykiem spędzania czasu na ćwiczeniach różnych ciekawych systemów treningowych. Ćwiczę Tai Chi, Qi Gong, Chuo Jiao Fanzi, łuk, bicz, rzucanie nożem i w zasadzie co się da... Jeśli chcesz ze mną poćwiczyć daj znać...

0 komentarzy do “Nagawki – dzień pierwszy

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: