Akademia On-line
Guangfu - miasto Tai Chi,
treningowa podróż życia


Wykład i praktyka

Nowa nabór na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


kameralna grupa

Skaryszewskie spotkania
z Qi Gongiem


(Działamy dalej!!!) w każdą środę 10:30-12:00

Taiji Online

Pojawił się nowy biuletyn szkoły Adama Wyparta. Adam kiedyś był instruktorem Taiji stylu Yang, według przekazu mistrza Yang Jwing Minga. Miał nawet trzeci stopień i prowadził szkolę w Katowicach. W prowadzeniu szkoły pomagała mu jego żona Basia, również posiadaczka trzeciego stopnia, jako pierwsza i, jak do tej pory, jedyna kobieta w Polsce i jedna z niewielu w Europie.  Później Adam zdecydował się jednak ćwiczyć styl Chen wg. przekazu mistrza Chen Xiao Wanga. To była dla nas duża strata, ale szanuję jego decyzję.

Adam Wypart

Adam Wypart
Adam Wypart (z prawej)

Jeszcze kiedy Adam był instruktorem YMAA zdawałem przed nim swój pierwszy egzamin (w Gdańsku). Pamiętam, że chciał mnie usadzić z centrowania. Cóż, po latach stwierdzam: Adamie miałeś rację – nie powinienem był wtedy zdać. Do tej pory pamiętam Twoje uwagi – naprawdę zapadły mi w pamięć. Potem jeszcze załapałem się na jeden jego obóz w Zawoi.

Ale nie o tym. Adam wydaje internetowy biuletyn. Taki nieregularnik, który opisuje co się ma wydarzyć w jego szkole. Dodatkowo w biuletynie, zawsze jest jeden fajny artykuł. O ile wydarzenia mnie nie interesują (zazwyczaj, bo to i daleko, i nie moja bajka), to artykuły są pierwsza klasa. Zawsze. Niestety, nie uzyskałem zgody na publikowanie tych materiałów. Może moja prośba nie dotarła, a może to ja podpadłem Adamowi. Ale mogę przecież je omawiać, bo warto. Tak będzie i tym razem, ale artykuł omówię już po świętach.

Impreza

Tym razem będzie o fajnym wydarzeniu, które odbędzie się co prawda w Zabrzu, ale my wszyscy możemy wziąć w nim udział. Otóż  Adam zorganizował transmisję internetową on line z wielkiej rocznicowej imprezy swoje szkoły. Qrcze, to się nazywa rozmach – transmisja live na cały świat. Aż zajrzę. A oto plan imprezy :

rozpoczęcie 26 IV o 18.00 : http://www.youtube.com/watch?v=Tk6AMZ2vSFA
pokazy tai chi (tylko dla dorosłych) : http://www.youtube.com/watch?v=xNLU0oMG3ZU
zabawa przed 22.00 : http://www.youtube.com/watch?v=qlti8Q-gU-Q
zabawa po 22.00 : http://www.youtube.com/watch?v=97iUMntPgjc

Adam zainspirował mnie… trzeba będzie się zainteresować takim rozwiązaniem. Zainstaluje się kamerki na Skrze, żeby zarejestrować pląsy driad i innych boginek o poranku… wśród rosy… na bosaka… ech…

0 Komentarzy : “Taiji Online” Ależ dyskusja!!!

 1. „Niestety, nie uzyskałem zgody na publikowanie tych materiałów” – linka chyba można zapodać..
  „Qrcze, to się nazywa rozmach – transmisja live na cały świat” – czy to będzie interaktywne, czy tylko do oglądania. Jakby było interaktywne, to byłoby naprawdę kul i mógłbyś na przykład twittować, żeby kopnęli ura-mawashi, albo mogliby urządzić losowanie nagród. 😉

  1. Twittowanie da się zrobić… mam już parę pomysłów. nawet sterowanie kamerą. Obawiam się że to będzie tylko transmisja z nieruchomej kamery. Ale przyszłość należy do botów unoszących się nad salą i filmujących co ciekawsze scenki.

   To jest przyszłość światowego bloggingu, wspomnisz moje słowa.

   1. Obejrzałem wideo z YT. Fajna rzecz. Problem w tym, że chyba nie mamy prawa do zamieszczania sami na czyimś terenie takiej kamerki. I słusznie, bo to podchodzi pod podglądactwo, oraz -pomijając wszystko inne- w zestawie brak karabiniera do ochrony kamerki. 😉

    W Makao jest taka na rynku co sobie -wchodząc na stronkę- możesz sterować w 4 kierunkach. Fajna rzecz. 🙂

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this:
test