Seminarium Qi Gong
Kula Tai Chi i Biały Żuraw


25.09.2022 Warszawa

Nowa grupa na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


Zapisy na wrzesień

Wakacje z Qi Gongiem

Impreza otwarta dla wszystkich

w każdą środę 10:30-11:30

Zaproszenie Shuai Jiao/Shou Bo

Mistrz Yuan Zumou oraz Amazigh Zenia
Mistrz Yuan Zumou (po prawej) oraz Amazigh Zenia

Nie umieszczam już na blogu zaproszeń na warsztaty i obozy. Nie tak często, jak kiedyś. Z powodów różnych, nie będę się teraz nad tym pochylał. Przeznaczyłem na to „wola na fejsie”, nie mniej jednak pewne specjalne okazje będę tu zapowiadał. Tym razem dostałem taką informacje z kwatery głównej YMAA.

YMAA w Polsce (i w Portugalii) ostatnio mocno romansuje z chińskimi zapasami. Zresztą romansuje to może nie do końca pasujące określenie, to już dawno przekroczyło to etap trzymania się za rączkę. Może trochę kolokwialnie to określę, ale patrząc na zdjęcia z obozów w Brennej „dochodzi już do zbliżenia” :). Ostatecznie nie ma się co dziwić, mowa przecież o zapasach (jeśli ktoś miał inne myśli, to nieładnie, naprawdę nieładnie).

Z A P R O S Z E N I E

Pozostało jeszcze 10 dni (7-8 Kwietnia 2018 przyp. KO) do seminarium Shuai Jiao/Shou Bo i spotkania z mistrzem Yuan Zumou.

Shuai Jiao to najstarsza dyscyplina Kung Fu. Istniała i rozwijała się na długo przed rozwinięciem się większości stylów. Zapasy naturalny, odruchowy sposób obrony i walki człowieka. Gdy patrzymy na walczące dzieci, to właśnie zapasy stanowią zdecydowaną większość ich zmagań z przeciwnikiem.

Mistrz Yuan Zumou

Już wkrótce będziemy mieli okazję uczyć się i ćwiczyć pod okiem jednego z najwybitniejszych współczesnych ekspertów Shuai Jiao. To świetna okazja dla osób, które chcą się rozwijać w tej dyscyplinie.

Techniki Shuai Jiao są również doskonałym uzupełnieniem dla adeptów innych stylów walki. Jako, że Shuai Jiao, podobnie jak Tai Chi i wiele stylów Kung Fu, kładzie nacisk na wykorzystanie kolistych ruchów do przekierowania energii przeciwnika przeciw niemu, praktycy tych stylów mogą wiele skorzystać włączając techniki Shuai Jiao do swojego treningu.

Mistrz Yuan Zumou jest twórcą zyskującej ostatnio coraz większą popularność dyscypliny sportu walki Shou Bo. Shou Bo to połączenie zapasów (Shuai Jiao) z kopnięciami i uderzeniami. Filozofia Shou Bo to czysta rywalizacja sportowa, bez agresji, czy chęci znokautowania przeciwnika, mocno zakorzeniona w etyce sztuk walki – Wude.

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem:

Formularz rejestracyjny Shaui Jiao/Shou Bo – kwiecień 2018

Ilość miejsc jest ograniczona. Pozostało: 15 miejsc.

Po osiągnięciu limitu uczestników, rejestracja zostanie wstrzymana a formularz zgłoszeniowy wyłączony.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę Wesołych Świąt

Shifu Robert Wąs, YMAA Kraków, Polska

www.ymaa.pl

ymaa@ymaa.pl

https://www.facebook.com/ymaapoland

Twardy, dobry trening. Dobrze się zapowiada. Polecam każdemu, kto chciałby się wgłębić w tą dyscyplinę. Szczególnie mocno polecam, gdyż jestem pewien, że nie jest to jednorazowa impreza, i że będzie możliwość kontynuacji nauki.

Mnie nie będzie. Niestety, nie ma tak, że człowiek może robić wszystko na co ma ochotę. A ochotę bym miał. O samym mistrzu Yuan Zumou jeszcze będzie.

ps. Jakby ktoś był chętny skrobnąć relacje to z chęcią ją przytulę.

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: