Seminarium z Taiji rodziny Chen

Mistrz Wang Hai Jun

Kajetany 2016

Tai Chi Chen

Trochę późno, ale nie śledzę wydarzeń dotyczące stylu Chen. Może jest jeszcze szansa żeby się zgłosić. Zapraszam.

Mistrz Wang Hai Jun jest przedstawicielem dwudziestego pokolenia mistrzów stylu Chen, spadkobiercą grandmastera Chen Zheng Lei’a. Jest określany jako „Ekspert metody Pierwszej Starej Formy”.

Wang Haijun urodził się w styczniu 1972 roku w mieście Zhengzhou, w prowincji Henan. W 1981 roku, dzięki fascynacji ojca sztukami walki Wang Haijun spotkał wielkiego mistrza Chen Zhenglei’a, który dwa lata później otoczył go szczególną opieką: przyjął go na siedmioletnią naukę we własnym domu w wiosce rodziny Chen – Chenjiagou. Jest pierwszym człowiekiem spoza klanu, który otrzymał taką szanse u wielkiego mistrza.

Warto wspomnieć, że grandmaster Chen Zheng Lei był w tamtych czasach głównym instruktorem w Chenjiagou Taijiquan Academy, rolę po nim przejął grandmaster Chen Xiaoxing, a kilka lat temu jego syn mistrz Chen Zhiqiang. Fakt ten świadczy o osobach, które sprawują to stanowisko –„najlepsi z najlepszych”.

Tai Chi Chen

Codzienne kilkugodzinne treningi prowadzone według tradycyjnej rutyny rodziny Chen zaowocowały zaproszeniem zaledwie 16-letniego Wang Haijun’a przez Chen Zhenglei’a do wspólnego podróżowania i udziału w pokazach międzynarodowych.

W latach 1986-88 odnosił sukcesy w barwach uniwersytetu jako zawodnik i jako trener drużyny wushu. Od 1988 do 1998 roku brał udział w licznych zawodach zdobywając 29 złotych medali. W wieku 26 lat, osiągnąwszy trzykrotnie potrójne mistrzostwo Chin przeszedł na zawodniczą emeryturę wybierając ścieżkę trenerską.

Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii, prowadzi regularne warsztaty i obozy szkoleniowe w Manchesterze, Londynie i Irlandii. Co roku uczy na seminariach w Chinach, USA, Francji.
Od 2014 roku na zaproszenie Radosława Panasiuka, oraz dzięki uprzejmości Marka Balińskiego mistrz prowadzi weekendowe warsztaty dwa razy w roku w Polsce.

W programie nauka i korekta formy – laojia yilu, podstawy tuishou.

Termin : 20-21.02.2016 (sobota/niedziela)
Adres : Kajetany, ul. Mokra 1, 05-830 Nadarzyn

Kontakt i zgłoszenia : patrz strona organizatora

Strona mistrza Wang Hai Jun’a :
http://www.wanghaijun.com/


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz mi pomóc rozwijać moją pasję! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.Mam nadzieję, że o następnych zajęciach będę informował odpowiednio wcześniej. Dla osób które się dziwią, że polecam styl Chen… a dziwcie się.

0 komentarzy do “Seminarium z Taiji rodziny Chen”

  1. a z tym czenem jangiem sanem i wu to nie tak jak z bokserska szkola otwocka vs falenicka? kazda ma racje i kazda swoje zbiera?

    Odpowiedz
    • To pewnie zależy. Jestem pewien, że ogólnie w treningu sztuk walki chodzi o tak podobne rzeczy, że można by powiedzieć że ro wsio rawno. Ale myślę, że są takie płaszczyzny treningu gdzie nie jest wszystko jedno. Czyli zależy czego szukasz.

      Odpowiedz

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz