Qi Gong w Łazienkach

Takie coś namierzyłem: Qi Gong w Łazienkach. W ładnych okolicznościach przyrody, sierpniu cykl weekendowych warsztatów w Łazienkach Królewskich w ramach Festiwalu Lampionów Chińskich. Godziny spotkań (10:00-12:00, miejsce do ustalenia – już ustaliłem – przy Pałacu Myślewickim, a w razie deszczu w pobliskim pawilonie-namiocie w podkowie Podchorążówki.).

aleja_chinska Qi Gong w Łazienkach
stara rycina przedstawiająca aleje chińską w warszawskich Łazienkach

3 sierpnia (niedziela)

Ćwiczenia przygotowawcze – zestaw ćwiczeń o charakterze dynamicznego qigongu, służący – poprzez rozluźnienie, uelastycznienie, rozgrzanie, itp. – przygotowaniu ciała do bardziej zaawansowanych ćwiczeń.

9-10 sierpnia (sobota – niedziela)

Zhan Zhuang („stojąc jak drzewo”) – system ćwiczeń, w którym praktycznie nie ma ruchu zewnętrznego (sic!)

16-17 sierpnia (sobota – niedziela)

Ba Duan Jin („Osiem Kawałków Brokatu”) – zestaw ośmiu ćwiczeń, o ponad 1000-letniej historii, z których każde usprawnia funkcjonowanie wybranych organów wewnętrznych, a jako kompletny zestaw – całego organizmu.

23-24 sierpnia (sobota – niedziela)

Wu Qin Xi („Ćwiczenia Pięciu Zwierząt”) – zestaw pięciu ćwiczeń, imitujących ruchy wybranych dzikich zwierząt i ptaków, o ponad 2000 lat historii, służących ułatwieniu przepływu qi oraz ogólnemu wzmocnieniu ciała i psychiki.

30-31 sierpnia (sobota – niedziela)

Utrwalenie najważniejszych elementów ćwiczeń z poprzednich warsztatów.

…wybierałem się na na na Zhan Zhuang ale będę poza Wawą w tym czasie. Jak czas pozwoli to wybiorę się na „ćwiczenia pięciu zwierząt”. Polecam też „Osiem kawałków brokatu” nawet dla baaaardzo początkujących.

Qi Gong w Łazienkach

Organizatorem jest Jan Gliński – nauczyciel którego spotkałem w Parku Skaryszewskim. Spokojnie mogę go polecić.

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz