Warsztat Qi Gong i Taiji

Warszawa – Ogród Saski 5.X.2015 (niedziela)
GODZ.11:00-16:00

osiem kawałków brokatu

Zapraszam na ogólnodostępne warsztaty Taiji/Qi Gong organizowane przez Fundacje Dantian. Warsztaty są organizowane w ramach międzynarodowy dzień osób starszych i należy się spodziewać że sposób prowadzenia i przygotowany materiał będzie uwzględniał specyfikę imprezy ale jeśli ktoś chce to na pewno coś ciekawego się nauczy. Poniżej plan warsztatów.

11:00 – 11:45

Qi Gong – masaż chiński i masaż dźwiękami
Prowadzący: Elżbieta  „Kaxia” Kowalewska

Automasaż całego ciała, pobudzający krążenie krwi i energii Qi w meridianach, zakończony kąpielą w uzdrawiających dźwiękach tybetańskich. Jak wykorzystać leczniczy potencjał własnych dłoni oraz własnego głosu dla poprawienia i utrzymania dobrego zdrowia i pełnej harmonii psychofizycznej.

12:00 – 12:45

Stary Styl Yang Taiji Quan (wybrane sekwencje)
Prowadzący: Jan Gliński

Stary Styl Yang Taiji Quan praktykowany jest obecnie głównie na Tajwanie, gdzie szereg mistrzów tradycyjnych sztuk chińskich, często o ponad tysiącletniej historii i ciągłemu udQi Gong skonalaniu, schroniło się podczas gwałtownych zmian politycznych w Chinach w połowie XX wieku. Stary Styl Yang pozostaje ciągle wierny oryginalnym przekazom, które czynią z niego nie tylko skuteczna sztukę walki, ale bardzo efektywną metodę utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego do późnych lat życia.

osiem kawałków brokatu

13:00 – 13:45

Qi Gong Shaoliński
Prowadzący:  Elżbieta „Kaxia” Kowalewska

Zestaw bardzo różnorodnych pojedynczych ćwiczeń qigong’u (czikungu) w pozycji stojącej – każde o konkretnym działaniu na daną część ciała lub narządy wewnętrzne. Część z nich jest statyczna (nieruchoma), część w ruchu. Są łatwiejsze i trudniejsze, każdy może dobrać coś dla siebie. Można z nich samodzielnie komponować program ćwiczeń, odpowiednio do aktualnych potrzeb zdrowotnych i możliwości fizycznych ciała.

 14:00 – 14:45

Qi Gong „Osiem kawałków brokatu
Prowadzący: Jan Gliński

„Osiem Kawałków Brokatu” jest zestawem ośmiu ćwiczeń dynamicznego Qi Gong. To ćwiczenia o ponad 1000-letniej historii, z których każde usprawnia funkcjonowanie wybranych narządów wewnętrznych, a jako kompletny zestaw – całego organizmu. Poprzez wzmocnienie i uregulowanie przepływu qi – energii życiowej – w organizmie, regularne praktykowanie qigong’u wpływa na polepszenie ogólnej kondycji psychofizycznej. Ma też rozliczne zastosowania zarówno w profilaktyce zdrowotnej, jak i w lecznictwie.

15:00 – 16:00

Qi Gong „Pięciu zwierząt”
Prowadzący: Marzena Rostkowska

Qigong “Pięciu Zwierząt” jest zestawem pięciu ćwiczeń, imitujących ruchy wybranych dzikich zwierząt i ptaków, służących ułatwieniu przepływu qi (energii wewnętrznej) oraz ogólnemu wzmocnieniu ciała i psychiki. O ponad 2000 lat historii, jest uważany za najstarszy kompletny system qigong’u praktykowany do dzisiaj. Jego fundamentem jest wiara, że naśladowanie zachowania dzikich zwierząt – oprócz walorów zdrowotnych – pogłębia związek człowieka z naturą, a tym samym prowadzi do samodoskonalenia i samorealizacji.


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz mi pomóc rozwijać moją pasję! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz