Kula Taiji – Qi Gong Kuli

KULA TAIJI

images15 lutego 2015 (niedziela) o godz. 14.30 odbędą się warsztaty KULA TAIJI – QI GONG KULI.

Prowadzący : instruktor Rafał Szulkowski z Trójmiasta (YMAA Sopot/Gdańsk).

Czas : godz. 14.30 17.00 – cena: 60 zł.

Miejsce : Warszawa Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, ul. Krasnołęcka 3

Opis : Trening kuli Taiji to klasyczną chińską metodą treningową, związaną nie tylko z Taiji ale i z innymi wewnętrznymi sztukami walk. Doskonale uzupełnia trening Taiji i Qi Gong. Służy zarówno rozluźnieniu, jak i wzmocnieniu ciała. Dobierając odpowiednio wagę kuli możemy skupić się na wzmocnieniu mięśni pleców, klatki piersiowej, ramion i nóg (kula cięższa) lub rozluźnieniu, koordynacji górnej i dolnej części ciała, pracy klatki piersiowej i kręgosłupa (kula lżejsza). Trening kuli Taiji wzmacnia również krążenie Qi, uczy właściwej pracy ciała w szczególności kręgosłupa co jest bardzo ważne w treningu wewnętrznych systemów. Zajęcia z kulą Tai Chi uznawane są za jedne z najważniejszych bazowych ćwiczeń jakie powinien systematycznie trenować adept Taiji, by móc uzyskać wysoką biegłość w tej wewnętrznej sztuce.

Tyle ogłoszenie.

Qi Gong Kuli

W wielu stylach Taiji kula jest nieodzownym elementem treningu. Tak też jest i u nas. YMAAowski trening kuli to szalenie rozbudowany system treningowy (np. film instruktażowy o kuli zajmuje aż dwie płyty DVD). Najważniejsze to zrozumieć jego podstawy, potem do wielu rzeczy można dojść samodzielnie (oczywiście szybciej będzie ćwiczyć pod okiem dobrego nauczyciela). A tu pomoże wam Rafał, który z powodzeniem uczy tego Qi Gongu od lat. Trening Kuli Taiji wspaniale przekłada się na trening formy Taiji, ale może być też traktowany jako samodzielna praktyka.

Kula taiji Qi Gong Kuli
…taki żarcik… to bardzo stare zdjęcie… ale ma coś wspólnego z Rafałem – robione na molu w Sopocie.

KO

Autor niniejszego bloga. Może nie jestem mistrzem, ale piszę o tym co robię i co mnie fascynuje. Jestem fanatykiem spędzania czasu na ćwiczeniach różnych ciekawych systemów treningowych. Ćwiczę Tai Chi, Qi Gong, Chuo Jiao Fanzi, łuk, bicz, rzucanie nożem i w zasadzie co się da... Jeśli chcesz ze mną poćwiczyć daj znać...

5 komentarzy do “Kula Taiji – Qi Gong Kuli

 • 07/02/2015 o 19:13
  Permalink

  Czy organizator zapewnia kule, czy trzeba przynieść swoją?
  Poza tym, czy na fotce nie jest czasem chuojiao?!

  Odpowiedz
  • 07/02/2015 o 19:19
   Permalink

   hmmm… a miałem nadzieje że nie poznasz. Niewielką co prawda. Tak to CJF.

   W szkole są piłki. Dłuższe treningi lepiej robić z lekkimi piłkami, np bo 2,5h z czymś ciężkim mało kto wytrzyma.

   Odpowiedz

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: