Dwa seminaria YMAA – Kula i Kij

KULA  i KIJ TAIJI

images

SEMINARIUM KIJA & QI GONG KULI TAIJI

YMAA Warszawa zaprasza wszystkich na seminarium Tai Chi Chuan w Warszawie, które poprowadzi Rafał Szulkowski, IX St. Shaolin, IV St. Taiji

TERMIN: 12 września 2015 (sobota) – godz. 10.00-17.00
MIEJSCE: Gimnazjum nr 132, ul. Dzieci Warszawy 42, Warszawa Ursus

Zaczynamy o godz. 10.00. Seminarium trwa 5 godzin (z 2-godzinną przerwą obiadową – od 12:30 do 14:30).

PROGRAM
I część 10:00 – 12:30

pokrowiec-kij
kij

PODSTAWY KIJA
Trening poświęcony nauce i doskonaleniu posługiwaniu się kijem. Jest również fundamentem pod wszystkie odmiany tradycyjnych chińskich broni długich (włócznia, halabarda itp.)

Struktura zajęć:
a) Trening samodzielny (solo) – uczymy się pojedynczych technik z kijem oraz ich kombinacji. Trening techniczny uzupełniany jest ćwiczeniami rozwijającymi nasze cechy motoryczne (siła, szybkość, koordynacja). Po opanowaniu na odpowiednim poziomie grupy podstawowych technik, uczona jest sekwencja z kijem: Qi Mei Gun, oraz Qi Mei Dui Gun.
b) Trening z partnerem – tutaj mamy okazję sprawdzenia jak poszczególne techniki działają poprzez ćwiczenia z partnerem form walki kijem, zastosowań poszczególnych technik czy też już samego sparringu.

Dlaczego warto ćwiczyć kijem?
Kij, jako jedno z niewielu chińskich narzędzi walki, jest bronią bardzo symetryczna. W przeciwieństwie na przykład do miecza czy szabli równomiernie obciąża prawą i lewą stronę. Poprzez regularny trening nasze ścięgna, więzadła i mięśnie stopniowo nabierają wytrzymałości i siły nie tracąc nic ze swojej elastyczności. Trenując z bronią wzmacniamy nasze ciało, a także poszerzamy świadomość ciała i uważność, przez co uzyskujemy nad nim dużo lepszą kontrolę.

QI GONG KULI TAI CHI
II część – 14:30 – 17:00

Zajęcia z Qi gong Kuli Taijiquan możemy podzielić na 4 kategorie:
a) ćwiczenia oddechowe (oddychanie 4 bram, kuli Taiji, podstawy małego i dużego krążenia)
b) nauka i doskonalenie technik kuli (48 podstawowych wzorów plus wynikające z nich pochodne)
c) trening kulą z partnerem
d) techniki kuli i ich zastosowanie w praktyce – aplikacje bojowe

kula i kij YMAA

Regularny trening z drewnianą kulą, w trakcie którego wykonujemy spokojne, koliste ruchy połączone z głębokim brzusznym oddychaniem poprawia przepływ energii w naszym ciele. Naenergetyzowanie ciała wpływa z kolei znakomicie na polepszenie naszego zdrowia. Nauka właściwej pracy kręgosłupa, zgrania go z oddechem sprawia że manifestacja siły bojowej w Taijiquan (Jin) staje się dużo bardziej efektywniejsza. Jako że trzymana w dłoniach drewniana kula ma swój ciężar, podczas treningu łagodnie stymulujemy również nasze ciało, wzmacniając ścięgna, więzadła i mięśnie, co wymiernie poprawia ich siłę i wytrzymałość.

Cena: 100 zł za całość, 60 zł za jedną część.

Zgłoszenia mailowe na adres: piotr.karolewski@ymaawarszawa.pl lub telefonicznie: 660 700 920

Od KO:

Trochę późno umieszczam bo zaszwankowała komunikacja. Ale lepiej późno, niż wcale. Serdecznie zapraszam, bo to dobry temat i profesjonalne wykonanie (szczególnie kula Taiji). Osobiście uważam, że kula Taiji jest nie tylko dla ludzi którzy ćwiczą w YMAA – to dobre ćwiczenie dla wszystkich.


1

Jeśli podoba Ci się moja twórczość i chciałbyś mnie wspomóc w realizowaniu pasji ćwiczenia i propagowania Tai Chi możesz mieć w tym niewielki udział.
Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


Osobiście miałem nadzieję, że spotkam się z Rafałem i postoję jeszcze raz na przeciwko jego nieogolonej szczęki. Ale cóż tego akurat dnia będę w Sopocie :)) tj, w Rafałowym mateczniku. Pod jego nieobecność cały Sopot mój :)))

0 komentarzy do “Dwa seminaria YMAA – Kula i Kij”

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz