Siła z rozluźnieniu / Siła Tai Chi
21.03.2015 – Nei Gong: Budzenie Ciała i Umysłu
22.03.2015 – Kula Tai Chi
Miejsce : Siedziba YMAA Warszawa – ul Krasnołęcka 3
21/22 marca, w sobotę, od godz. 10.00 do 17.00 (z dwugodzinną przerwą)
więcej info: fejsbook
Joshua Creig to kanadyjski nauczyciel I’Lig Chuan nauczający w Nowym Yorku. Pomimo, że jego sztandarowym stylem jest I’liq Quan, to utrzymuje on duże kontakty ze sztuką Taiji. W Warszawie Joshua pojawia się regularnie. W zeszłym roku prowadził seminarium na temat symbolu Tai Chi. Opis znajdziecie tu. W tym roku w dwa dni Josh poprowadzi treningi na temat siły. Tematyka zapowiada się ciekawie, a osoba prowadząca gwarantuje wysoki poziom zajęć.
Wystarczy tylko potem kontynuować trening, ale to zależy tylko o nas samych
NEIGONG: Budzenie Ciała i Umysłu (sobota, 21 marca, godz. 10.00)
Nei Gong jest nazywany „Wewnętrznym Kung Fu” i kiedyś był bardzo strzeżonym sekretem. Na naszych warsztatach odkryjecie proste i praktyczne metody na doświadczanie własnego „Wewnętrznego Kung Fu”. Zrozumiecie jak pobudzić Wasz system nerwowy, koordynować pracę mięśni i tkanek miękkich. W rezultacie, każdy ruch będzie masażem dla ciała od wewnątrz do zewnątrz. Będziecie stymulować przepływ energii i zwiększać możliwości odczuwania naturalnego obiegu energii w ciele. Dzięki warsztatom rozpoczniecie doświadczanie każdego ruchu w całkowicie odmienny sposób.
Podstawowe zasady, które będą nam towarzyszyć podczas warsztatu, to:
- Kiedy jedna część ciała się porusza, poruszają się jego wszystkie części
- Tam gdzie jest umysł, podąża energia Chi
- Jak uzyskać i po co siłę ścięgien
- Jak uzyskać połączenie fizyczne i energetyczne całego ciała
- Co to jest medytacja w ruchu
Nei Gong z Joshea
Kula Tai Chi (niedziela, 22 marca, godz. 10.00)
Ćwiczenie z Kulą Tai Chi jest klasyczną chińską metodą treningową, wykorzystywaną w wielu starożytnych systemach. Uznawane jest za jedno z najważniejszych ćwiczeń jakie powinien praktykować adept Tai Chi i Chi Kung, aby uzyskać biegłość w tej wewnętrznej sztuce. Służy zarówno rozluźnieniu, wzmocnieniu jak i koordynacji. Odpowiednio dobierając wagę kuli można skupić się na wzmocnieniu mięśni pleców, klatki piersiowej, ramion i nóg (kula cięższa) lub rozluźnieniu, koordynacji górnej i dolnej części ciała, pracy klatki piersiowej i kręgosłupa (kula lżejsza).
1
Jeśli podoba Ci się moja twórczość i chciałbyś mnie wspomóc w realizowaniu pasji ćwiczenia i propagowania Tai Chi możesz mieć w tym niewielki udział.
Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.
Trening Kuli Tai Chi wzmacnia również krążenie Chi tzw. Dużym Obiegiem. Istnieje dużo odmian, metod i form treningu z kulą. Ćwiczy się z kulą wielkości piłki do koszykówki (lekką lub cięższą: z drewna, metalu, kamienia), solo i z partnerem. Ćwiczy się toczenie kamiennej kuli położonej na płaskiej powierzchni lub z dużą kulą przy powierzchni pionowej – np. ścianie. Mistrz organizacji YMAA – dr Yang Jwing Ming, usystematyzował najważniejsze sposoby treningu z kulą. Powstał jeden przejrzysty system, którego poszczególne etapy poznacie na warsztatach. Nasz prowadzący – Josh, uczył sie bezpośrednio u Mistrza Yang Jwing Minga. Jeszcze w tym sezonie dodamy ten temat do naszego stałego programu zajęć (raz w tygodniu). Tym bardziej warsztaty te będą do tego doskonałym wprowadzeniem.