Festiwal

Oczywiście chodzi o Qifit Festiwal, a nie o opolskie pienia. Już wiadomo co się będzie działo, jeszcze tylko nie znam dokładnych godzin.

Jak dla mnie – warto jest wziąć udział w tej imprezie. Oczywiście najlepiej jakbyście mieli czas pojawić się fizycznie. Ot, tak po prostu wpaść, pogadać albo przynajmniej pomachać ręką. Pamiętajcie, że pełne dwa dni będzie transmisja online, a potem nagrania będą dostępne w sieci. Warto wziąć udział w dowolnej formie, nawet jeśli już macie swoją ukochaną szkołę oraz najfajniejszego instruktora. Nawet jeśli oprócz błękitu nieba, nic więcej wam więcej nie potrzeba, to dobrze jest takiej atmosfery spróbować.

oto ja, w za dużej bluzie, ale oversize ponoć modne…

Ja już kilka razy miałem tego farta i mam nadzieję (i ze swej strony dołożę wszelkich starań), że tu taka będzie. Mamy wszystko, żeby się udało. Fajne miejsce, z takim wschodnim backgroundem. Piękne czerwone drzwi, taki powiew wschodu. W środku wielu instruktorów, będzie min. Andrzej Kalisz, Marek Baliński i wielu innych. Będzie można podejść, pogadać, zapytać o cokolwiek, ale niekoniecznie: „Kiedy po raz pierwszy poczułeś Qi?”, bo to trudne pytanie. Ja z przyjemnością opowiem o biczu i o tym co on mi daje w treningu Tai Chi. Albo o tym dlaczego interesuję się karabinem szermierczym lub dlaczego kocham książki?

qifit festiwal

Można będzie wziąć udział w warsztatach, w wykładach, obejrzeć jak ćwiczą inni. W końcu – będzie można spotkać ludzi z innych szkół, a może spotkamy starego znajomego, który na innych łąkach już się pasie. A może jakiś Romeo Yangoletti znajdzie Julię od KaChenettich? I dalej wszyscy wiemy co się stanie. Jeśli dla sztuki trzeba będzie stoczyć z kimś śmiertelny pojedynek, to ja się piszę, nawet jakby przyszło mi skończyć jak Merkucjo, zakrzyknę: „Plaga na dwóch twoich stylach (Tai Chi oczywiście)„.

duża poważna impreza – czuję się zaszczycony udziałem w niej

Ale do brzegu, bom znów się rozmazał po klawiaturze. Oczywiście zapraszam do mojego stoiska i na moje warsztaty.

Jeśli nie możecie przyjechać, zapraszam do kontaku online. Na stronie „TaiChi po polsku” będzie uruchomiony chat, w którym będzie można zadawać pytania. Planuję zrobić też kilka sesji internetowej video-kawiarenki.

Stoisko

Znajdziecie je łatwo. Jak tylko wejdziecie do muzeum, po prawej ręce, będzie stał czerwony stół. PIĘKNY! – zawsze się zastanawiam, jak go w razie czego, zmieścić do windy – się nie da, mierzyłem. Szukajcie też żagla z napisem „Tai Chi po polsku”. Na blacie tego szlachetnego mebla znajdziecie przede wszystkim książki oraz trochę innego drobiazgu (np. profesjonalne wietnamskie Zoski). Na stoisku będzie można zapisać się na listę chętnych do zakupu książek, których jeszcze nie ma, ale ja będę je miał.

Mnie znajdziecie za stołem. Danusia mówi, że to moje naturalne środowisko żerowania (nie licząc parków). Jeśli mnie nie będzie, nie szukajcie mnie pod stołem. Obiecałem się zachowywać. Danusia powiedziała, że idę do ludzi, a nie w nadwiślańskie chaszcze i mam się zachowywać porządnie. A ja się nie lubię kłócić.


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz mi pomóc rozwijać moją pasję! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


Ale jeśli mnie nie będzie, to spokojnie znajdziecie mnie gdzieś na sali, gdzie mam zamiar poznawać innych praktyków i ogólnie się socjalizować (może kiedyś nawet polubię bywać wśród ludzi?) lub będę prowadził warsztat.

Warsztaty

Warsztaty będą dwa.


Rola literatury treningowej we współczesnym świecie” – opowiem o książkach. Jak wygląda rynek i dlaczego książka jest lepsza od ebooka? Powiem o tym co można obecnie kupić, a co się pojawi w przyszłości. Będzie można zapisać się na konkretny tytuł. Serdecznie zapraszam, bo o książkach umiem mówić dużo i wydaje mi się, że ciekawie. Jeśli nie możecie przyjechać, to weźcie udział Online.

Niedziela 09.10.2022 godz. 10:10


Drugi warsztat „Nazwy technik – rola i znaczenie dla współczesnego ćwiczącego” będzie już bardziej ruchowy. Zapraszam Was do treningu. Zobaczymy dlaczego dawni mistrzowie „Strzelali z łuku” i co pewien pewien ruch w formie ma wspólnego z biczem. Poćwiczymy „Kotka myjącego buzię”, „Kurczaka dziobiącego ziemię” i tyle innych fajnych rzeczy, na ile starczy czasu.

Sobota 08.10.2022 godz. 17:30


Jakby co, to szukajcie żagla z napisem „Tai Chi po polsku”.

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz