Seminarium Qi Gong
Kula Tai Chi i Biały Żuraw


25.09.2022 Warszawa

Nowa grupa na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


Zapisy na wrzesień

Wakacje z Qi Gongiem

Impreza otwarta dla wszystkich

w każdą środę 10:30-11:30

Seminarium Qi Gong – Brzuch, nasz drugi mózg

Universal Healing Tao

ćwiczenia Qi Gong Mini warsztat dla tych, którzy pragną poświęcić uwagę wnętrzu swojego brzucha. Może być też bardzo przydatny dla osób reagujących zaciśniętym brzuchem na stres lub silne emocje, cierpiących na dolegliwości określane jako zespół drażliwego jelita, lub nieswoiste zapalenie jelit.

Obszar brzucha nazywany bywa drugim mózgiem, ponieważ zagęszczenie komórek nerwowych w tym obszarze porównywalne jest jedynie z tym, co mamy wewnątrz czaszki. W efekcie to, co dzieje się w naszym brzuchu, ma wielki, choć nieświadomy, wpływ na nasze samopoczucie.

Wiele osób odczuwa dyskomfort fizyczny i psychiczny, którego przyczyn nie potrafi znaleźć. Odpowiedzialne za ten stan są emocje, nad którymi nie panujemy i nawyki utrwalone w ciele. Powodują one napięcie rejonu brzucha, a w dłuższej perspektywie zmiany w funkcjonowaniu jelit i zakłócenie wydzielania neuroprzekaźników.

ćwiczenia Qi Gong

Praca z tym obszarem przez taoistów określanym jako centrum jest podstawą harmonizowania energii wewnętrznej. Docieramy do niewykorzystanych potencjałów, które pojawiają się jako radość i odporność zarówno na choroby, jak i na stres.

Na mini warsztacie dzięki ćwiczeniom tao yin będziemy pracować z postawą, szczególnie z odcinkiem lędźwiowym. Poznamy taoistyczne metody uwalniania napięć mięśni brzucha. Będziemy badali oddech brzuszny w jego odmianach i przeznaczeniach. Ćwiczenia qi gong pokażą jak umysł może wesprzeć ten obszar w autoregulacji. Trochę teorii, dużo ćwiczeń.

Termin: 12 grudnia (sobota) godz. 13:00
Czas trwania: 120 min

Miejsce : „Dobrzemitu”  – ul. Bracka 18 lok 70, na tyłach Smyka

Warsztat poprowadzi : Maciej Panabażys

Więcej danych : facebook

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: