Akademia On-line
Song - rozluźnienie po chińsku


Wykład i praktyka

Nowa nabór na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


kameralna grupa

Skaryszewskie spotkania
z Qi Gongiem


(Działamy dalej!!!) w każdą środę 10:30-12:00

Nareszcie

Jeśli ktoś mnie czyta (poza Danusią, którą do tego trochę zmuszam), to może pamięta, że strasznie psioczę na wszelkie „taicziowe” imprezy odbywające się w tym kraju. Promocja żadna, nic się nie dzieje, ostatnio nawet głupiego plakatu nie wywiesząją.

Ale to się może zmienić. W ramach reklamy napiszę. Janek ze swoją socjalistyczną brygadą pracy stworzyli zarys koncepcji QiFit Festival. W zeszłym roku była pierwsza edycja… gdzieś już o niej pisałem… która z wiadomych powodów odbyła się tylko w przestrzeni online. Cóż to była za partyzantka!!! Wyobraźcie sobie Marcina trzymającego mikrofon nad telefonem komórkowym… bo siadły jakieś łącza. Albo Kahunę, która załamuje ręce, bo w tle miałem za dużo patyków – postanowiłem wtedy zrobić relację w moim ulubionym miejscu, czyli w nadwiślańskich chaszczach. Nie pomyślałem o tym, że mój cel łuczniczy w internecie wyglądał na worek śmieci. Kiepska jakość obrazu… Ech, wspomnienia. Jak ja to nazywam: rozpoznanie przedpola bojem. Straty muszą być.

Ale Janek nie byłby sobą, gdyby nie wyciągnął wniosków. Tegoroczna edycja już nie będzie taka fajna… ŻARTUJĘ!!! Będzie profesjonalna, że aż strach się bać! Choć mnie osobiście trochę szkoda będzie tamtego pionierskiego sznytu. Ale cóż, mam świadomość, że taki festiwal nie jest organizowany po to, by zaspokoić moje kombatanckie ciągoty, to ma przyciągnąć ludzi do treningu…

już drugi, niedługo edycji będzie więcej niż festiwali w Opolu

Co będzie. Rzecz się będzie działa w Muzeum Azji i Pacyfiku na warszawskim Powiślu (łatwo traficie). W muzealnym holu głównym stać będą stoiska różnych szkół (mam nadzieję, że będzie ich dużo). Będzie można tam porozmawiać z prowadzącymi, zapytać się o materiał, program, możliwości treningu bądź po prostu porozmawiać o ważnych sprawach. No ja wiem… o naturze Qi, o klasykach, o ostatnim meczu Legii (to chyba tylko ze mną). Oprócz stoisk planowane są pokazy, krótkie warsztaty. Wiem, że pojawi się Andrzej Kalisz, więc pewnie będzie pokaz formy stylu Hao. Będzie też Tomek Nowakowski i pojawi się kilka wolnych pchających dłoni. Będzie fajnie.

Będzie można także zaprosić instruktora na kawę (ja piję z sokiem cytrynowym i odrobiną cukru), bo obok będzie działała kawiarenka.

W części konferencyjnej odbywać się będą prelekcje osób, które mają coś do powiedzenia (mam nadzieję), a jeśli starczy czasu, to i mnie tam wcisną. Zapraszam, bo warto. Nareszcie impreza, która nie będzie się ograniczała do jednego przekazu, jednej szkoły, a coś, co wychodzi do ludzi i może nawet trochę skonsoliduje środowisko.

lepsza, wylaszczona wersja mnie – takie zdjęcie pójdzie do katalogu, tego w szliku Legii nie chcieli…

A co ważne dla ludzi spoza stolicy, cała impreza pojawi się sieci i to na żywo. A na dokładkę wszystko, co się powie, będzie zapisane i udostępnione do obejrzenia później. Trzeba będzie udawać co się mówi – nie da się potem niczemu zaprzeczyć.

I ja tam będę… szukajcie dużego żagla z napisem „Tai Chi po polsku”. Będzie można zapoznać się z ofertą moich zajęć, zobaczyć (i kupić) książki treningowe i zapisać się na subskrypcję nowości wydawniczych, które będę dystrybuował. Pogadać, zapytać się o cokolwiek.

Będę również brał udział w prezentacjach, a także podjąłem się wystąpić z dwoma prezentacjami. W pierwszej opowiem o książkach treningowych, o tym, co jest na rynku, i dlaczego warto z nich korzystać. Oczywiście, opowiem na planach na przyszłość. W drugiej podejmę się trudniejszego zadania. Chcę opowiedzieć trochę o nazwach technik i o tym, jakie mogą mieć dla nas znaczenie.

szukajcie tego znaku, jest Yin Yang, jest słońce i jest symbol mojego miasta (a w nim)

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa. Jak Was znudzi ten cały taiciowy blichtr można za niewielką opłatą zwiedzić ekspozycję muzem. Warto.

Czyli co? Do zobaczenia!! Więcej o festiwalu szukajcie Tu.

2 Komentarzy : “Nareszcie” Ależ dyskusja!!!

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: