Mistrz Yang Jwing Ming demonstruje pchające dłonie

pokaz pchających dłoni
okładka

Przedsatwiam do obejrzenia pokaz pchających dłoni w wykonianiu mistrza Yang Jwing Minga, pochodzący z DVD pod tytułem „The Best of American Tai-chi”. Jest to wydanictwo pokazujące pokazy technik w wykonianiu dwudziestu najlepszych amerykańskich nauczycieli Taiji.

Wedle internetu to rok 1997 (a więc kawał czasu temu). Film zawiera taki typowy YMAAowski pokaz technik. Czyli po kolei pojedyncze, podwójne pchające dłonie… potem trochę Qin Na z pchających dłoni i innych prostych zastosowań. Dalej proste San Shou  – dokładnie tyle żeby jeden rzut pokazać. Dalej jest coś co przypomina praktykę Na – czyli kontroli nadgarstków (bardzo trudny materiał na III stopień). Na koniec centrowanie i wykorzystanie błędów partnera w czasie centrowania.

pokaz pchających dłoni

…ostatnich dwóch minut już nie oglądajcie bo to tylko napisy…

i tylko ta muzyka …. 🙁

Film może nie jest jakąś szczegójnie przydatną szkolenówką. Ale rzadko kiedy można zobaczyć wszystkie technik obok siebie i to jeszcze w wykonaniu mistrza. Całe szczęście, że akurat miał przy sobie jakiegoś ogarniętego partnera z którym mógł to nagrać. Dla tego młodego człowieka po drugiej stronie musiało to być duże przeżycie, nie dał po sobie poznać.

KO

Autor niniejszego bloga. Może nie jestem mistrzem, ale piszę o tym co robię i co mnie fascynuje. Jestem fanatykiem spędzania czasu na ćwiczeniach różnych ciekawych systemów treningowych. Ćwiczę Tai Chi, Qi Gong, Chuo Jiao Fanzi, łuk, bicz, rzucanie nożem i w zasadzie co się da... Jeśli chcesz ze mną poćwiczyć daj znać...

0 komentarzy do “Mistrz Yang Jwing Ming demonstruje pchające dłonie

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: