Sobota z treningami / dwa seminaria YMAA

Kij – Podstawy

 Qi Gong Białego Żurawia

images

SEMINARIUM KIJA & QI GONG BIAŁEGO ŻURAWIA

YMAA Warszawa zaprasza wszystkich na seminarium Tai Chi Chuan w Warszawie, które poprowadzi Rafał Szulkowski, IX St. Shaolin, IV St. Taiji

TERMIN: 24 października 2015 (sobota) – godz. 10.00-17.00
MIEJSCE: Gimnazjum nr 132, ul. Dzieci Warszawy 42, Warszawa Ursus

Zaczynamy o godz. 10.00. Seminarium trwa 5 godzin (z 2-godzinną przerwą obiadową – od 12:30 do 14:30).

PROGRAM
I część 10:00 – 12:30

kij

PODSTAWY KIJA
Trening poświęcony nauce i doskonaleniu posługiwaniu się kijem. Jest również fundamentem pod wszystkie odmiany tradycyjnych chińskich broni długich (włócznia, halabarda itp.)

Struktura zajęć:
a) Trening samodzielny (solo) – uczymy się pojedynczych technik z kijem oraz ich kombinacji. Trening techniczny uzupełniany jest ćwiczeniami rozwijającymi nasze cechy motoryczne (siła, szybkość, koordynacja). Po opanowaniu na odpowiednim poziomie grupy podstawowych technik, uczona jest sekwencja z kijem: Qi Mei Gun, oraz Qi Mei Dui Gun.
b) Trening z partnerem – tutaj mamy okazję sprawdzenia jak poszczególne techniki działają poprzez ćwiczenia z partnerem form walki kijem, zastosowań poszczególnych technik czy też już samego sparringu.

Dlaczego warto ćwiczyć kijem?
Kij, jako jedno z niewielu chińskich narzędzi walki, jest bronią bardzo symetryczna. W przeciwieństwie na przykład do miecza czy szabli równomiernie obciąża prawą i lewą stronę. Poprzez regularny trening nasze ścięgna, więzadła i mięśnie stopniowo nabierają wytrzymałości i siły nie tracąc nic ze swojej elastyczności. Trenując z bronią wzmacniamy nasze ciało, a także poszerzamy świadomość ciała i uważność, przez co uzyskujemy nad nim dużo lepszą kontrolę.

YMAA

QI GONG BIAŁEGO ŻURAWIA
II część – 14:30 – 17:00

Qi Gong Białego Żurawia

Styl Białego Żurawia imituje w swoich technikach zachowanie żurawia. Uważany jest za styl miękko-twardy, ponieważ jest miękki jak Tai Chi, a równocześnie jego wybuchowa siła biczująca kojarzy się ze stylem Tygrysa. Qi Gong Lecącego Żurawia (miękki Chi Kung Białego Żurawia) składa się z 12 technik. Podczas praktykowania tego zestawu całe ciało powinno poruszać się jak miękki bicz. W tym celu stawy muszą być rozluźnione, a ruchy miękkie i zrelaksowane. Wszystkie ruchy zaczynają się w nogach lub w talii i przemieszczają się łagodną falą w górę przez wszystkie stawy w obrębie tułowia i kończyn górnych.

Cena: 100 zł za całość, 60 zł za jedną część. Zgłoszenia mailowe na adres: piotr.karolewski@ymaawarszawa.pl lub telefonicznie: 660 700 920


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz mi pomóc rozwijać moją pasję! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


Od KO:

Znów trochę w ostatniej chwili. Serdecznie zapraszam, bo to dobry temat, a osoba Rafała warta tego by przyjechać. Qi Gong Białego Żurawia to fajne narzędzie by nauczyć się Fa Ji (generowania siły). W typowej wersji dla Tai Chi Quan według mistrza Yang Jwing Minga. Rafał zna ten materiał i potrafi go przekazać.

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz