Seminarium Qi Gong
Kula Tai Chi i Biały Żuraw


25.09.2022 Warszawa

Nowa grupa na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


Zapisy na wrzesień

Wakacje z Qi Gongiem

Impreza otwarta dla wszystkich

w każdą środę 10:30-11:30

Sobota z treningami / dwa seminaria YMAA

Kij – Podstawy

Qi Gong Białego Żurawia

images

SEMINARIUM KIJA & QI GONG BIAŁEGO ŻURAWIA

YMAA Warszawa zaprasza wszystkich na seminarium Tai Chi Chuan w Warszawie, które poprowadzi Rafał Szulkowski, IX St. Shaolin, IV St. Taiji

TERMIN: 24 października 2015 (sobota) – godz. 10.00-17.00
MIEJSCE: Gimnazjum nr 132, ul. Dzieci Warszawy 42, Warszawa Ursus

Zaczynamy o godz. 10.00. Seminarium trwa 5 godzin (z 2-godzinną przerwą obiadową – od 12:30 do 14:30).

PROGRAM
I część 10:00 – 12:30

pokrowiec-kij
kij

PODSTAWY KIJA
Trening poświęcony nauce i doskonaleniu posługiwaniu się kijem. Jest również fundamentem pod wszystkie odmiany tradycyjnych chińskich broni długich (włócznia, halabarda itp.)

Struktura zajęć:
a) Trening samodzielny (solo) – uczymy się pojedynczych technik z kijem oraz ich kombinacji. Trening techniczny uzupełniany jest ćwiczeniami rozwijającymi nasze cechy motoryczne (siła, szybkość, koordynacja). Po opanowaniu na odpowiednim poziomie grupy podstawowych technik, uczona jest sekwencja z kijem: Qi Mei Gun, oraz Qi Mei Dui Gun.
b) Trening z partnerem – tutaj mamy okazję sprawdzenia jak poszczególne techniki działają poprzez ćwiczenia z partnerem form walki kijem, zastosowań poszczególnych technik czy też już samego sparringu.

Dlaczego warto ćwiczyć kijem?
Kij, jako jedno z niewielu chińskich narzędzi walki, jest bronią bardzo symetryczna. W przeciwieństwie na przykład do miecza czy szabli równomiernie obciąża prawą i lewą stronę. Poprzez regularny trening nasze ścięgna, więzadła i mięśnie stopniowo nabierają wytrzymałości i siły nie tracąc nic ze swojej elastyczności. Trenując z bronią wzmacniamy nasze ciało, a także poszerzamy świadomość ciała i uważność, przez co uzyskujemy nad nim dużo lepszą kontrolę.

YMAA

QI GONG BIAŁEGO ŻURAWIA
II część – 14:30 – 17:00

Mistrz Yang Jwing Ming, trening dzwonu
Qi Gong Białego Żurawia

Styl Białego Żurawia imituje w swoich technikach zachowanie żurawia. Uważany jest za styl miękko-twardy, ponieważ jest miękki jak Tai Chi, a równocześnie jego wybuchowa siła biczująca kojarzy się ze stylem Tygrysa. Qi Gong Lecącego Żurawia (miękki Chi Kung Białego Żurawia) składa się z 12 technik. Podczas praktykowania tego zestawu całe ciało powinno poruszać się jak miękki bicz. W tym celu stawy muszą być rozluźnione, a ruchy miękkie i zrelaksowane. Wszystkie ruchy zaczynają się w nogach lub w talii i przemieszczają się łagodną falą w górę przez wszystkie stawy w obrębie tułowia i kończyn górnych.


Cena: 100 zł za całość, 60 zł za jedną część.Zgłoszenia mailowe na adres: piotr.karolewski@ymaawarszawa.pl lub telefonicznie: 660 700 920

Od KO:

Znów trochę w ostatniej chwili. Serdecznie zapraszam, bo to dobry temat, a osoba Rafała warta tego by przyjechać. Qi Gong Białego Żurawia to fajne narzędzie by nauczyć się Fa Ji (generowania siły) typowego dla Tai Chi Quan według mistrza Yang Jwing Minga. Rafał zna ten materiał i potrafi go przekazać.

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: