Akademia On-line
Guangfu - miasto Tai Chi,
treningowa podróż życia


Wykład i praktyka

Nowa nabór na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


kameralna grupa

Skaryszewskie spotkania
z Qi Gongiem


(Działamy dalej!!!) w każdą środę 10:30-12:00

Propozycje treningowe – październik 2016

Qi gong w Warszawie
pozycja wspinającego się pod górę… tylko tagi na flagach do… kitu

Czas leci. Wakacje to już wspomnienie, szkoła w pełni, a wieczory chłodne. Studentki zaczęły nosić więcej ubrania – do następnej sesji żadnych widoków na jakieś widoki. Co prawda pogoda płata niespodzianki. Jeszcze kilkanaście lat temu wrzesień był tym miesiącem, gdzie pojawiały się pierwsze słoty. A tu proszę, dziś (1 października) prowadziłem zajęcia dla seniorów, ubrany tylko w koszulkę (24 stopnie w południe). Szkoda, że tak szybko robi się ciemno. To tak zwane późne lato – piąta pora roku.

Tak więc mamy październik. Polska nazwa tego miesiąca ma pochodzenie rolnicze (w odróżnieniu od krajów anglosaskich, gdzie oznacza po prostu ósmy miesiąc (ang. October, fr. Octobre)). Nazwa wzięła się od paździerzy, czyli lnianych lub konopnych odpadków – pozostałości po omłocie. Znam jeszcze jedno znaczenie słowa paździerz. Można powiedzieć, że jakiś piłkarz gra paździerz (nie dotyczy Legionistów) co oznacza, że zupełnie gra mu nie wychodzi.
Ciekawostką jest fakt, że w latach 40-50-tych nazwa „Październik”, pisana była wielką literą (jako jedyna z dwunastu), bo odwoływała się do rewolucji październikowej, która – co pilniejsi absolwenci szkół średnich powinni wiedzieć – wydarzyła się w listopadzie. Obecnie już chyba mało kto pisze w ten sposób o Październiku…

Qi gong w Warszawie
KO i spotkanie z seniorami

Ale wróćmy do możliwości treningowych. Październik to miesiąc, w którym wszystkie szkoły – nawet te zamykane na wakacje – wracają do życia. I chyba skupiają się na swojej podstawowej regularnej działalności treningowej, bo nie natrafiłem na zbyt wiele informacji o seminariach i otwartych treningach. O płatnych treningach regularnych miałem nie pisać, natomiast z innych znalazłem niewiele, ale zaglądajcie tu co jakiś czas, bo będę starał się tę listę uzupełniać.

zaproszenia – Qi gong w Warszawie
 • Fundacja Dantian wraca z poniedziałkowymi zajęciami Qi Gong do Muzeum Azji i Pacyfiku = program znajdziecie na fanpejdżu Muzeum i u mnie w zakładce Kalendarium. 2 października wyjątkowo nie będzie treningu Qi Gong, w zamian za to będzie spotkanie poświęcone książce „Nowe odczytanie Tai Chi„.
 • W niedziele (2 i 9 października) w Muzeum Narodowym Jan Gliński (Fundacja Dantian) będzie prowadził zajęcia z serii „Od szamanizmu do konfucjanizmu – 5000 lat rozwoju Qi Gong”
 • „Zwiększ odporność przed zimą” – seminarium technik podstawowych. Pod tą nazwą szkoła Universal Healing Tao organizuje całodniowe seminarium treningowe.
 • Pod koniec października Rafał Becker prowadzi dwudniowe seminarium pod tytułem „Qi Gong antynowotworowy” – nazwa dziwna, ale źródło dobre. Chętnych zapraszam.
 • Trwają zapisy na treningi Taiczi (pisownia jaką stosuje Kaxia – instruktorka) na uniwersytecie trzeciego wieku na Żoliborzu – informacje na stronie.
 • W każdą sobotę w Łazienkach Królewskich jest okazja poćwiczyć Qi Gong Lecącego Żurawia informacja na stronie.
 • 15 i 16 października Akademia Yi Quan organizuje „Weekend z Yi Quan” na który zapraszam wszystkich którzy chcieliby się zapoznać z tą sztuką walki. Informacja na stronie.

Hmmm, trochę się tego zebrało. Wszystko staram się umieszczać w Kalendarium. Zapraszam do zgłaszania zajęć, których nie zauważyłem.

Ćwiczmy więc…

4 Komentarzy : “Propozycje treningowe – październik 2016” Ależ dyskusja!!!

 1. Warto pisać także o miejscach o miejscach płatnych ćwiczeń, gdzie opłaty są niewielkie. Dla przykładu wykupiłem w ramach oferty promocyjnej w sierpniu, za 180 zł, cztery dalsze miesiące ćwiczeń, kilka razy w tygodniu.

  1. W założeniu nie chcę ograniczać się tylko do zajęć bezpłatnych, zapraszam też na te płatne i to bez wnikania w ich cenę. Nie chcę tylko pisać o zajęciach regularnych (powiedzmy tych statutowych). Potem miałbym zbyt dużo problemów z aktualizowaniem godzin, miejsc i dni. W zakładce „Gdzie ćwiczyć” można znaleźć adresy szkół które polecam i tam zapoznać się z ich ofertą.

   Ofertę Akademii znam – sam z niej skorzystałem. Do zobaczenia na treningach 🙂

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this:
test