Akademia On-line
Guangfu - miasto Tai Chi,
treningowa podróż życia


Wykład i praktyka

Nowa nabór na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


kameralna grupa

Skaryszewskie spotkania
z Qi Gongiem


(Działamy dalej!!!) w każdą środę 10:30-12:00

… poćwiczyć w maju …

zaganiacz… dziwna ptaszyna (specjalista skorygował ta ptaszyna to makolągwa)

Rok już upłynął od kiedy propaguję treningi Tai Chi, Qi Gong i inne pokrewne sztuki treningowo-ćwiczebne. Nie będę w związku z tym pisał o pochodzeniu nazw miesięcy. Z tego co wiem, to żadnych nowych badań od tego czasu nie przeprowadzono, więc po co się powtarzać?.

Co można poćwiczyć w maju?

Powinienem zacząć od majówki… choć to już chyba za późno. Dla porządku. Jeśli ktoś przeczyta, to pamiętajcie na następny rok: wystarczy kontrolować KALENDARIUM, póki chce mi się jeszcze wypełniać jego rubryki, tam ze znacznym wyprzedzeniem znajdziecie różne imprezy.

Majówka

W czasie majówki miały miejsce dwie imprezy, mam wrażenie, że są one w miarę cykliczne. Więc możecie już rezerwować sobie czas na przyszły rok.

1 – Majówka z Shaolińskim Qigongiem – organizowana przez Warszawską Grupę Shaolińskiego Qi Gong i Rafała Beckera
2 – Wielka Majówka z Yiquan –  organizowana przez Akademię Yi Quan i Andrzeja Kalisza
Jak już jesteśmy przy Akademii Yi Quan, to 13. maja odbędą się tam trzy treningi pod hasłem „Sobota z Tai Chi„. Myślę, że na minimum jednym (Qi Gong) mogą pojawić się osoby zupełnie początkujące, ale dzwońcie i pytajcie.
Standardowo – bardzo aktywna jest także Fundacja Dantian, mimo że nieco mniej niż zazwyczaj (skubani do Chin lecą – pewnie po to, by mnie zdenerwować), ale mimo to ćwiczyć z nimi można często. W każdy wtorek i środę na warszawskim Mokotowie odbywają się darmowe zajęcia z cyklu ćwiczenia dla dojrzałych, a w ich trakcie Qi Gong i Tai Chi Lao Jia.
W Muzeum Azji i Pacyfiku także odbędą się imprezy organizowane przez Fundację – 10 maja Jan Gliński poprowadzi zajęcia pod nazwą Qi Gong szkoły mędrców z góry Emei, natomiast 31 maja moja skromna osoba poprowadzi spotkanie na temat Wiosenne oczyszczanie szpiku kostnego.
Jeśli kogoś zainteresuje temat ćwiczeń z okolic góry Emei, to również w Muzeum Azji i Pacyfiku, 16. maja odbędzie się wykład poprowadzony przez Rafała Beckera pod tytułem: Wprowadzenie do medycznej tradycji Emei,  oraz w dniach 19 – 21. maja seminarium system Emei Shen Zhan. W tej samej sali, 26. maja, Francesco Garripoli opowie o Qi Gongu w Chinach i w Bhutanie.
W dniach 26 – 28. maja (i znów) Rafał Becker z Warszawskiej Grupy Shaolińskiego Qi Gong poprowadzi zajęcia na temat Yang Sheng (chińskiej profilaktyki zdrowia). Serdecznie polecam.

majowe imprezy treningowe

 Na stronach Warszawskich Łazienek znalazłem informacje o darmowych spotkaniach spod znaku Joga i medytacja. Ja wiem – joga to robienie krzywdy samemu sobie, ale może otwarta formuła zajęć spowoduje, że nie będzie zbyt dużych strat w ludziach. Tak więc – zapraszam w każdą sobotę.
14. maja na Ursynowie Marek Baliński zaprasza na cykl seminariów poświęconych Tui Show – Niedzielne Spotkania z Tui Shou.
Po dłuższej przerwie w Warszawie pojawi się też Robert Wąs z seminarium Tai Chi według mistrza Yang Jwing Minga. Fajnie, jak za starych dobrych czasów (choć obecnie, jeśli chodzi o sferę treningową, są dla mnie równie dobre).
I na koniec – międzynarodowe wydarzenie. We Wrocławiu (19.05) pojawi się Scott Rodel z cyklicznym już seminarium na temat Chińskiej Szermierki Mieczem. Dobrze! Najgorsze byłoby, jeśli te zajęcia byłyby jakąś efemerydą, a tak – ludzie mają szansę się rozwijać. Szkoda tylko, że to jeden dzień.
Pełnia Księżyca – w tym miesiącu to 10. maja o godzinie 23:45, mam nadzieję, że noc będzie ciepła, ale to jeszcze przed ogrodnikami będzie.
majowe imprezy
Księżyc i księżycowa autostrada

Majową pełnię nazywano pełnią kwiatową (bo pojawiają się pierwsze kwiaty), mleczną pełnią, bo więcej mleka się pojawiało na stołach oraz pełnią kukurydzianego księżyca i zajęczym księżycem – to już trzeba byłoby spytać myśliwego.

6 Komentarzy : “… poćwiczyć w maju …” Ależ dyskusja!!!

    1. Qrcze… w internecie podpisali że zaganiacz.

      Ponieważ jeszcze ani razu nie trafiłem z nazwą ptaszka to od dziś będę podpisywał „ładny ptaszek”…

      dzięki za korektę

      1. Internet kłamie 😉
        A tak serio, to – jak masz taką potrzebę – to podsyłaj konkretne zdjęcie do konsultacji, pomogę na miarę skromnych możliwości.
        Swoją drogą – zaganiacz lepiej pasuje do majowych treningów, bo mniej więcej wtedy przylatuje – makolągwy potrafią zimować.
        A jak chcesz coś naprawdę poczesanego i w majowym klimacie – to proponuję dziwonię (nazwa robi, a i ptaszek ładny). Ewentualnie dzierzbę gąsiorek, jak już ma być coś z instynktem zabójcy, żeby było coś wspólnego ze sztukami walki 🙂 Oba gatunki jeszcze nie doleciały, ale za dwa-trzy tygodnie myślę, że będzie je można zobaczyć. Bazowa miejscówka warszawska – niedaleko strzelnicy na Siekierkach.

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this:
test