Emei Zhen Qi Gong

emei zhen

20 i 27 października 2014 w Muzeum Azji i Pacyfiku na Solcu odbędą się warsztaty Qi Gong Szkoły Mędrców z Góry Emei (Emei Zhen Gong).

Qigong Pięciu Elementów (Wu Xing Fa) jest krótką i pozornie prostą formą praktyki wewnętrznej. Opiera się na alchemii z tradycji ezoterycznej Szkoły Mędrców z Góry Emei (Emei Zhen Gong). Na warsztatach prezentowany będzie zgodnie z przekazem Wu Zhongxian, mistrza 8-ej generacji tej szkoły.

Pojedyncze ćwiczenia wchodzące w skład Wu Xing Fa pozwalają na pracę ze wszystkimi Pięcioma Elementami.  Dostępne kombinacje to: Ogień – Woda (Huo Shui), Drzewo – Metal (Mu Jin) oraz Ziemia (Tu).

emei zhen

Regularne ćwiczenie Qi Gong’u Pięciu Elementów energetyzuje oraz harmonizuje pracę narządów wewnętrznych, przy jednoczesnym  rozciąganiu i wzmacnianiu całego ciała. Pozwala to na osiągniecie i utrzymanie ogólnego stanu odprężenia i trwałego, dobrego samopoczucia.


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz mi pomóc rozwijać moją pasję! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


Samo Wu Xing (tłumaczone najczęściej jako Pięć Elementów lub Pięć Żywiołów) jest jedną z podstawowych koncepcji wszechświata w filozofii chińskiej. Z ideą Pięciu Elementów można się z łatwo pobieżnie zapoznać chociażby w Internecie, ale głębsze zrozumienie, a zwłaszcza odczucie Wu Xing poprzez ćwiczenia psychofizyczne, jest już dużo trudniejsze.

0 komentarzy do “Emei Zhen Qi Gong”

 1. Harmonia organów wewnętrznych i wzmocnienie ciała masz od wchodzenia z wiadrami węgla na szczyt góry Emei. 🙂 Ludzie przyjdą po ezoteryczne chi kungi wielogodzinnego seksu. Rozstawiamy stoliczek z dżemem ogórkowym? Jak się dowiedzą, że owszem, ale najpierw trzeba ćwiczyć w samotni przez 10 lat, chętniej pójdą na skróty. 😉

  Odpowiedz
  • Dziś robię dżem z gruszkowy z cynamonem… cholerka wie kiedy skończę… bo nie chce się zredukować.

   Ciekaw jestem czy jeszcze kiedyś będę w stanie chodzić w góry tak jak kiedyś, po kilkanaście kilometrów dziennie, może na początek bez kubłów z węglem
   https://oldman66blog.files.wordpress.com/2014/10/kill_bill_2_8.jpg

   najgorsze jest to że gdybym tak ćwiczył, mógłbym jeść wszystko o to w ilościach które lubię i miał wszystko shrmonizowane…

   Odpowiedz

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz