Wykład… – Nei Gong w praktyce

W najbliższą środę (28 lutego) w Muzeum Azji i Pacyfiku nadarza się okazja na uczestnictwo w fajnym i ciekawym wydarzeniu. Do Polski przyjechał mistrz Ly Chuan Zheng z żoną Marianne Plouvier – nauczyciele Janka Glińskiego i całej grupy ćwiczących stary styl Yang związanych z Fundacją Dantian.

Pobyt przewidziany jest krótki, a plan napięty (czego im serdecznie zazdroszczę). Co prawda, materiał trochę poza moim zasięgiem, ale pomimo braku czasu udało się wykroić termin na otwarte zajęcia dla wszystkich.

We wspomnianym już wcześniej terminie mistrz Ly wystąpi z wykładem na temat Nei Gongu, a następnie poprowadzi jeden krótki trening. Naprawdę warto się pojawiać, przynajmniej na pierwszej części. Bo bardzo rzadko nadarza się okazja, by posłuchać kogoś dysponującego taką wiedzą jak mistrz Ly.

Na dokładkę w tłumaczony będzie na język polski, a więc bez różnych nieporozumień językowych, o które nietrudno. Jest to wiedza uniwersalna, przydatna każdemu kto ćwiczy wewnętrzne sztuki walki, bez względu na to jaki przekaz praktykuje

Zapraszam serdeczenie…

MUZEUM AZJI i PACYFIKU

ul. Solec 24, 00-403 Warszawa

środa w godzinach 18:00 – 19:30

(w dalszej części trening praktyczny)

Tekst oryginalnego zaproszenia:

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie – wykład z mistrzem siódmej generacji Starego Stylu Yang Taijiquan, Ly Chuan Zheng’iem. Mistrz Ly przebywa aktualnie z krótką wizytą w Warszawie. Przedstawi on, na podstawie własnych doświadczeń, jak ważną rolę w tradycyjnych chińskich stylach walki, czy utrzymania zdrowia, odgrywa systematyczna praca z energią wewnętrzną. Tłumaczy Jan Gliński (Fundacja Dantian). Wstęp wolny. Info: http://www.fundacjadantian.com)

W ten sam dzień, po wykładzie, w godzinach 19.30 – 21:00, będzie można wziąć udział w warsztatach z mistrzem Ly, NEI GONG W PRAKTYCE, zapoznającymi z wybranymi ćwiczeniami  taiji neigong. Tłumaczy Jan Gliński (Fundacja Dantian).

Od lewej: mistrz Ly, mistrza Jan i mistrzyni Marianne Plouvier

Od KO: Na miejscu będzie możliwość nabycia książki mistrza Ly (w języku polskim).


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz mi pomóc rozwijać moją pasję! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz