Akademia On-line
Guangfu - miasto Tai Chi,
treningowa podróż życia


Wykład i praktyka

Nowa nabór na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


kameralna grupa

Skaryszewskie spotkania
z Qi Gongiem


(Działamy dalej!!!) w każdą środę 10:30-12:00

Wrzesień – powrót do szkoły

Tai Chi Wrzesień

We wrześniu większość szkół rozpoczyna regularne zajęcia, choć niektórzy „dyrektorzy” szkół przedłużają sobie wakacje do października. Większość dobrych szkół przez wakacje prowadzi mniej lub bardziej sformalizowane formy treningowe teraz wracają do usystematyzowanego zestawu zajęć. Coraz mnie jest także okazji do wyjazdowego treningu. Tylko nieliczne obozy odbywają się we wrześniu i choć pewnie listy uczestników są już zamknięte, każdy kto ma ochotę na taką imprezę pojechać powinien zadzwonić i się upewnić, a nuż….

Takie obozy mamy do dyspozycji:

 1. Kurs Tai Chi w schronisku „Samotnia” – Tai Chi w górskim schronisku w Sudetach
 2. Obóz Qi Gong Lecący Żuraw (Kołobrzeg)

Z zajęć organizowanych w Warszawie mocno uaktywniła się Fundacja Dantian. Od poniedziałku do piątku, w okolicznościach przyrody Warszawskich Łazienek, odbywać się będą bezpłatne, poranne treningi Tai Chi (szkoda, że poranne i że bardzo poranne). Natomiast w soboty i w niedziele, w tym samym miejscu, spotkanie pod nazwą „Trening Weekendowy”. Także w Łazienkach w soboty, w godzinach przedpołudniowych można zapoznać się z Qi Gongiem Lecącego Żurawia.

Od dnia 20 września ruszają czwartkowe spotkania w Muzeum Azji i Pacyfiku. Na pierwszy ogień idą „Ćwiczenia dla oczu” (20 września) oraz „Qi Gong na Kręgosłup” (27 września) oba te treningi poprowadzi Jan Gliński.

Tai Chi – Wrzesień

9 i 23 września na Sadybie, w okolicy jeziorka Czerniakowskiego, odbędą się darmowe zajęcia Tai Chi w ramach programu „Zdrowi na Sadybie” organizatorem jest szkoła Nikko Tai Chi. Przynajmniej na  jeden postaram się pojechać.

od prawej: Rafał Szulkowski (YMAA Sopot-Gdańsk) i Michał Gumiński (YMAA Katowice)

Również 23 września, ale tym razem w Gdańsku, odbędą się III warsztaty San Da/San Shou, wiem, że to nie Tai Chi, ale na treningi u Rafała zawsze warto przychodzić.

3 i 24 na ulicy Hirszfelda Marek Baliński (styl Chen) zaprasza na zajęcia z cyklu Niedzielne Warsztaty Tuishou. Dla osób, które gustują w zastosowaniach bojowych.

30 września Akademia Yi Quan wraca ze swoim cyklem Sobotnich Spotkań z Tai Chi – do dyspozycji trzy treningi, dla początkujących, Qi Gong i dla średniozaawansowanych – pechowo, akurat będę w wracał z wyjazdu i się nie wyrobię. Ale oczywiście zapraszam serdecznie.

A na niebie… Oczywiście Księżyc i jego pełnia. W tym miesiącu będzie to 6 września więc już niedługo. Z innych ciekawych zjawisk astronomicznych można będzie zaobserwować w okolicach Słońca jasny punkcik planety Wenus (18 września najbliżej). Wiem, że Pełnia Księżyca to dobry czas na trening, ale czy inne koniugacje planet na niebie też są ważne? Nie wiem. Tak czy siak – warto luknąć. Szczególnie, że 23 września ma nastąpić koniec świata i to ten wyliczony z Pisma Świętego… tak, że wiecie… może to już ostatnia Pełnia Księżyca?

…już nawet zrobili odpowiednie tablice…

2 Komentarzy : “Wrzesień – powrót do szkoły” Ależ dyskusja!!!

 1. Cytat:
  „We wrześniu większość szkół rozpoczyna regularne zajęcia, choć niektórzy „dyrektorzy” szkół przedłużają sobie wakacje do października”.

  Poniekąd rozumiem osoby, które przez cały rok szkolny prowadzą zajęcie w kilku grupach i w wielu miejscach. Ja zawsze robię sobie przerwę letnią. Ma to pewne plusy. Dość lakonioczny komentarz z naszego klubowego FB:

  „Dziś odbyłem krótką pogadankę z koszalińskimi uczniami legitymującymi się najdłuższym stażem treningowym. Swoją obecnością spuentowali oni moje wakacyjne introspekcje, w myśl których: Życie bez gong fu oraz taiji quan wydaje się płaskie! Także kolejne zaproszenie do klubu dla osób niepełnosprawnych „Kawon”, w celu uczestniczenia w realizacji programu Niemożliwe Uczynić Możliwym, w jakimś stopniu może potwierdzić, że coś jest na rzeczy w powyższym…
  Czyli zaczynamy. Wiwat starochińskie systemy doskonalenia psychofizycznego! Wiwat autentyczne gong fu vo oraz taiji quan!”.

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this:
test