Warsztaty Taiji i Qi gong

Qi Gong w leczeniu nadciśnienia

leczeniu nadciśnienia

Szereg badań klinicznych dowiodło profilaktycznych i leczniczych efektów ćwiczeń Qi Gong, obniżających ciśnienie krwi dzięki świadomym, wolnym i płynnym ruchom, stowarzyszonym z  głębokim oddechem. Harmonizując w ten sposób ciało, wprowadzając je w psychofizyczną równowagę, nadciśnienie zwane „cichym zabójcą”, nie będzie miało okazji nas zaskoczyć. Warsztaty pozwolą na zapoznanie się z zestawem skutecznych ćwiczeń. 

Termin : Marzec 23 godz. 18:0019:30

Prowadzący : Jan Gliński  (Fundacja Dantian).

Wstęp : 30 zł

Miejsce : Muzeum Azji i Pacyfiku ul. Solec 24, Warszawa, Powiśle 00-403 Polska

KontaktFundacja Dantian / zapisy na miejscu


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz zostać moim mecenasem! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


2 komentarze do “Warsztaty Taiji i Qi gong”

  • Sam szukam czegoś co mnie przekona… jak na razie sprawdzałem na sobie pewną praktykę biegania. Zmierzyłem ciśnienie przed i po biegu i po biegu faktycznie ciśnienie było niższe. Ale to by wymagało badań na większej grupie i na z lepszym sprzętem niż mój nadgarstkowy ciśnieniomierz.

   Ale rozmawiałem kiedyś z kardiologiem przy okazji jakiś badań i pn powiedział mi wtedy że w JUESEJ nadciśnienie leczy się przy pomocy niespiesznego truchtania i mają dobre efekty. Więc wierzę w to że odpowiednie oddychanie połączone z koncentracją na odpowiednich punktach może obniżyć ciśnienie i to trwale….

   dlatego szczerze żałuję że w poniedziałek znów wyjeżdzam i nie będę miał okazji pouczyć się tych praktyk… szczególnie że idę w niedziele na mecz LEGIA – wisła więc ciśnienie mi pewnie skoczy

   Odpowiedz

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: