Warsztaty Taiji i Qi gong

Qi Gong w leczeniu nadciśnienia

leczeniu nadciśnienia

Szereg badań klinicznych dowiodło profilaktycznych i leczniczych efektów ćwiczeń Qi Gong, obniżających ciśnienie krwi dzięki świadomym, wolnym i płynnym ruchom, stowarzyszonym z  głębokim oddechem. Harmonizując w ten sposób ciało, wprowadzając je w psychofizyczną równowagę, nadciśnienie zwane „cichym zabójcą”, nie będzie miało okazji nas zaskoczyć. Warsztaty pozwolą na zapoznanie się z zestawem skutecznych ćwiczeń. 

Termin : Marzec 23 godz. 18:0019:30

Prowadzący : Jan Gliński  (Fundacja Dantian).

Wstęp : 30 zł

Miejsce : Muzeum Azji i Pacyfiku ul. Solec 24, Warszawa, Powiśle 00-403 Polska

KontaktFundacja Dantian / zapisy na miejscu

KO

Autor niniejszego bloga. Może nie jestem mistrzem, ale piszę o tym co robię i co mnie fascynuje. Jestem fanatykiem spędzania czasu na ćwiczeniach różnych ciekawych systemów treningowych. Ćwiczę Tai Chi, Qi Gong, Chuo Jiao Fanzi, łuk, bicz, rzucanie nożem i w zasadzie co się da... Jeśli chcesz ze mną poćwiczyć daj znać...

2 komentarze do “Warsztaty Taiji i Qi gong

 • 13/03/2015 o 17:14
  Permalink

  KO, możesz wrzucic jakies ciekawe linki do badan? Zbieram takie rzeczy.

  Odpowiedz
  • 13/03/2015 o 22:06
   Permalink

   Sam szukam czegoś co mnie przekona… jak na razie sprawdzałem na sobie pewną praktykę biegania. Zmierzyłem ciśnienie przed i po biegu i po biegu faktycznie ciśnienie było niższe. Ale to by wymagało badań na większej grupie i na z lepszym sprzętem niż mój nadgarstkowy ciśnieniomierz.

   Ale rozmawiałem kiedyś z kardiologiem przy okazji jakiś badań i pn powiedział mi wtedy że w JUESEJ nadciśnienie leczy się przy pomocy niespiesznego truchtania i mają dobre efekty. Więc wierzę w to że odpowiednie oddychanie połączone z koncentracją na odpowiednich punktach może obniżyć ciśnienie i to trwale….

   dlatego szczerze żałuję że w poniedziałek znów wyjeżdzam i nie będę miał okazji pouczyć się tych praktyk… szczególnie że idę w niedziele na mecz LEGIA – wisła więc ciśnienie mi pewnie skoczy

   Odpowiedz

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: