Majowe okazje do treningu – zaproszenia

Maja – widziałem bardziej urodziwe boginki…

To już maj. Nazwa miesiąca wbrew pozorom nie pochodzi od słowa maić (czyli upiększać kwiatami) tylko od imienia rzymskiej bogini Mai (matki Merkurego) odpowiedzialnej między innymi ze wzrastanie, a przy okazji po łacinie słowo majus oznacza pełen radości, miły. Ostatnimi laty maje (miesiące oczywiści) nie są jednak takie pełne radości i miłe – pierwszego maja zdarzają się nawet przymrozki, czego doświadczyłem pewien czas temu, będąc z Danusią pod namiotem, dobrze że przynajmniej następnego dnia był upał.

Mam nadzieję, że tegoroczny maj także będzie pełen okazji treningowych. Kilka z nich prezentuję poniżej.

  • Medytacje z oddechem (Muzeum Azji i Pacyfiku) – 5,12,19 majaWarszawa
  • Medytacja jako źródło zdrowia – (Muzeum Azji i Pacyfiku) – 6 maja – Warszawa
  • Fizyczny aspekt Qi (Fundacja Dantian) – 9 maja  – Warszawa
  • Tai Chi dla początkujących  (Tai Chi Chen) – 15 maja – Podkowa Leśna
  • Praniczne oddechy (Fundacja Dantian) – 16 maja – Warszawa
  • Qi Gong Liu Zi Jue (Fundacja Dantian) – 30 maja – Warszawa

I to na razie wszystko co udało mi się zebrać. Przyznaję, że mam trochę problemów z uzyskiwaniem informacji o imprezach. Więc jeśli chcielibyście się podzielić wiedzą o różnych imprezach to proszę o informację.

Poniżej znajdziecie pełniejsze informacje o treningach wraz z linkami. Po informacje o imprezach zapraszam też na nowo utworzone kalendarium imprez.

ZAPROSZENIA

Spotkanie medytacyjno-relaksacyjne z wykorzystaniem mis himalajskich, poświęcone praktyce „Otwartego Serca”. Prowadzi Krzysztof Lewin (Travelling Vibe). Terminy kolejnych spotkań: 12.05, 19.05. Liczba miejsc ograniczona.

ZOBACZ WIĘCEJ : ZOBACZ TU


Spotkanie z aczarją Zhi Wu – Marią Werbik (USA), nauczycielką tradycji Hanmi chińskiego buddyzmu tantrycznego.

ZOBACZ WIĘCEJ : ZOBACZ TU


Qi Gong to praca z energią. Ale energia Qi nie jest tylko i wyłącznie niewyczuwalną siłą napędową organizmu. Zgodnie z zasadą Yin -Yang ma swoją fizyczną odczuwalną stronę. Jest ona nieodzowna przy praktykowaniu wewnętrznych systemów treningowych. Na zajęciach będziemy omawiać niektóre z praktyk które pomogą nam poczuć energię wypełniającą nasze ciało. Prowadzi Krzysztof “KO” Operacz.

ZOBACZ WIĘCEJ : ZOBACZ TU


Marek Baliński

Zapraszamy na warsztat Tai Chi dla początkujących prowadzony przez Marka Balińskiego. W programie: zhangzhuan (stanie jak słup) i cansigong (rozwijanie jedwabiu). Miejsce: Zespół Szkół w Podkowie Leśnej (boisko lub w razie niepogody sala gimnastyczna).

ZOBACZ WIĘCEJ : ZOBACZ TU


Ola Duda

Wraz z oddechem w ciało wnika prana – siła życiowa, dobrze jest więc poznać moc świadomego oddechu, by móc zwiększyć kontrolę nad swoim ciałem i umysłem. Na warsztacie nauczymy się oddechu prawidłowego oraz pięciu technik oddechowych stosowanych dla podniesienia koncentracji, pogłębienia relaksu, wyłączenia karuzeli myśli oraz leczenia systemu nerwowego. Prowadzi: Ola Duda.

ZOBACZ WIĘCEJ : ZOBACZ TU


Po przypomnieniu Liu Zi Jue (Sześciu Leczących Dźwięków) warsztaty skoncentrują się na ćwiczeniach przy dźwiękach generowanych zewnętrznie (misy tybetańskie, nagrania wibracji synchronizujących półkule mózgowe, itp.).

Prowadzi Jan Gliński (Fundacja Dantian).

ZOBACZ WIĘCEJ : ZOBACZ TU


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz mi pomóc rozwijać moją pasję! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz