Seminarium Qi Gong
Kula Tai Chi i Biały Żuraw


25.09.2022 Warszawa

Nowa grupa na trening Tai Chi
Warszawa Powiśle


Zapisy na wrzesień

Wakacje z Qi Gongiem

Impreza otwarta dla wszystkich

w każdą środę 10:30-11:30

Lipcowe okazje treningowe

Tak, tak to nie pomyłka. Zazwyczaj tego nie robię, ale pojawiły się w lipcu imprezy, o których muszę przypomnieć, a nie chciałem pisać drugiego postu. Jeśli ktoś już czytał, to niech od razu przejdzie do NOWOŚCI.

derkacz zwyczajny – ponoć to lipcowy ptak

Lipiec, powinno być ciepło, wręcz upalnie. Może jeszcze będzie? Pogoda przypomina ostatnio strefę monsunową: upał, upał i nagle luuuu deszcz. I jeszcze te wiatry (nie, nie te – po prostu duje jak w kieleckiem). Nie mniej, nadal można w tym mieście potrenować, poruszać się dla zdrowia. Dziś mi się udało rano, nad Wisłą.

Tak w skrócie, co można robić. Są oczywiście obozy treningowe, ale w zasadzie pewnie nie ma już na nich miejsc. Dzwońcie i pytajcie – różnie to bywa. Wiem, że na sierpniowy obóz Akademii Yi Quan (Qi Gong oraz Tai Chi stylu Hao) spokojnie można się jeszcze zapisać. Dane o kilkunastu obozach umieściłem w KALENDARIUM – sprawdzajcie.

A co można robić w Wawie? Oczywiście możecie ćwiczyć sami – i to polecam serdecznie. A jakby ktoś chciał skorzystać z czyjegoś przewodnictwa, to proszę…

Fundacja Dantian – codziennie o 7.00 (mają zdrowie…) oraz we wtorki i czwartki o 18.00 w Warszawskich Łazienkach, w okolicach Kordegardy. Znajdziecie ich też tam w soboty.

W soboty także w Łazienkach ma miejsce sesja Qi Gongu Białego Żurawia oraz jogi. Qrcze wygląda na to, że Łazienki robią się wakacyjno-sobotnim centrum treningowym Warszawy. Trochę mnie to dziwi, bo mimo mojej sympatii do Kordegardy i okolic, są lepsze miejscówki w tym mieście. Ale może trening trafia na salony, tylko ja nie potrafię tego docenić?… Na szczęście sporo dzieje się też poza Łazienkami. Także w soboty, w klubie Pomost 511, na Solcu odbywać się będą imprezy ogólno-sportowe pod hasłem budowania kondycji, a jakby ktoś chciał zawitać na Pole Mokotowskie, to także w sobotni poranek można tam poćwiczyć jogę w systemie Ashtanga Vinyasa Yoga. Inną parkową sobotnią ofertą jest joga w Parku Żeromskiego (przy placu Wilsona). To mój park z dzieciństwa, więc postaram się ich odwiedzić.

Na Polu Mokotowskim w czwartki można poćwiczyć Qi Gong pod okiem Kaxi – to ogólne ćwiczenia dla wszystkich.

A poza Warszawą? Radek w Łodzi w każdą środę organizuje darmowe treningi pod hasłem „Open Tai Chi”. Również w środy, ale tym razem w Poznaniu, odbywają się imprezy o nazwie „Qi Gong na orkiszowych polach”.

trenuj na trawie

To może nie za dużo – wygląda na to, że „rynek” śpi. Na trawnikach króluje akrojoga i jogin. Aby do wiosny.

I, qrcze, może jeszcze żeby pogoda była?

Do zobaczenia na trawie…

NOWOŚCI

Nowości. Po pierwsze 22 lipca (dawniej E.Wedel) do Warszawy zjeżdża dawno nie widziany Rafał Szulkowski, a to oznacza, że odbędzie się YMAAowskie seminarium. W planach jest szermierka kijem oraz Qi Gong Kuli Tai Chi. Serdecznie polecam.

Drugą ciekawostką będzie publiczna premiera dokumentalnej impresji „Miasto Tai Chi”, zrealizowanej w Guangfu w prowincji Hebei, w Chinach. Film jest efektem ostatniego wyjazdu Andrzeja Kalisza – szefa Akademii Yi Quan.

A poza Warszawą… pojawiło się info o seminarium prowadzonym w Toruniu przez Mariusza Pietrzaka. Pięć dni oddychania i powolnego ruchu 🙂 … ale jak go znam – będzie dobrze.

Wszystkich informacji szukajcie w

KALENDARIUM

trening na trawie
wysoki poziom jogi pozwala samej rozpiąć sobie biustonosz… tylko po co? Samej?

4 Komentarzy : “Lipcowe okazje treningowe” Ależ dyskusja!!!

    1. Dzięki za wiadomość.

      Jak najbardziej polecam zajęcia w Tychach. Darmowe zajęcia w niedziele godzina 10.00 prowadzi Tadeusz Gacki

  1. A może trening u nas na sali 🙂 . W wakacje ćwiczymy od 24.07 do 09.08. A może jakieś spotkanko na poćwiczenie naszego Wu/Hao 🙂 przed sierpniowym warszawskim obozem :)?

    1. Polecam treningi z Rodorem. Ja na razie do łóżka przykuty ale może pod koniec miesiąca

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: