Online – medytacja na sobotę

Zapraszam do praktyki

Medytacja na sobotę

  • jedna lekcja w tygodniu
  • ćwicz, kiedy masz czas i ochotę
  • powtarza,j ile razy chcesz
  • ćwicz tam, gdzie jest Ci wygodnie
  • dodatkowe możliwości prywatnych korekt

Medytacja na sobotę„, to projekt, którego celem jest propagowanie umiejętności wyciszania umysłu i wzmacniania ciała. Użyjemy do tego celu specyficznej metodyki znanej jako Zhang Zhuang, będącej połączeniem medytacji, wizualizacji i ćwiczeń fizycznych.

Projekt stanowi połączenie filmu oraz pliku dźwiękowego. Taki zestaw powoduje, że ćwiczący ma komfort pracy porównywalny z prywatnymi lekcjami.

OFERTA

Czego będziemy się uczyć: Zhang Zhuang (dosł. – stać jak słup), to zestaw technik ćwiczonych w bezruchu. To jedna z najstarszych dziedzin wiedzy z zakresu chińskiej medycyny – pierwsze wzmianki o jej stosowaniu pochodzą z czasów Żółtego Cesarza. Można ją określić jako aktywna medytacja. Pod tym względem łaczy w sobie zalety medytacji i Tai Chi, nie wymaga uczenia się skomplikowanych i długich form. Nie wymaga specjalnego stroju, sali treningowej, ani żadnych przyrządów. Okazuje się idealna do praktyki w domowym zaciszu oraz w przestrzeni zewnętrznej.
W jaki sposób może mi to pomóc:
Metoda ćwiczeń w bezruchu uspokoi umysł, redukując przy okazji stres. Wzmocni ciało, dzięki zaangażowaniu głębokich mięśni całego ciała. Gdy Qi i krew przepływają swobodnie, całe ciało (mięśnie, ścięgna i kości) jest otwarte, naturalnie rozciągnięte. Metoda łączy w sobie relaks z wysiłkiem.

Zrelaksowany lecz nie rozluźniony, napięty lecz nie sztywny

Skrócenie czasu regeneracji u osób chorych (ćwiczenia mają swoje wersje siedzące i leżące), obniżenie ciśnienia krwi.

medytacja na sobotę

Kto będzie uczył: Krzysztof KO Operacz – praktyk, miłośnik przeróżnych form ruchowych nakierowanych na samorozwój, ze szczególnym naciskiem na wschodnie systemy walki. Więcej przeczytasz w notatce -> O mnie .
Kto może wziąć udział:
Każdy dysponujący komputerem i kontem mailowym. Brak ograniczeń wiekowych. Osoby poniżej 18-ego roku życia proszę o bezpośredni kontakt fizyczny. Zestaw Zhang Zhuang ma niewielkie ograniczenia jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, ale proszę o szczerość w wypełnianiu ankiety dotyczącej stanu zdrowia.
Jak wygląda nauka: Raz w tygodniu (sobota) na stronie pojawi się film z nową lekcją (20 minut), na której będę omawiał nową dawkę wiedzy. Po zapoznaniu się z filmem (można do niego wracać dowolną ilość razy) przechodzimy do praktyki. Pomocą w praktyce jest drugi plik zawierający instrukcje ćwiczenia. Drugi plik jest plikiem dźwiękowym, który możesz odtworzyć na dowolnym urządzeniu i ćwiczyć, np. ze słuchawkami na uszach.
Cena: pakiet 40 PLN za cztery sesje (miesiąc) lub 100 PLN za dwanaście sesji (trzy miesiące)
Dodatkowe opcje: Prywatne konsultacje online50 PLN/45 minut. Prywatny trening (dotyczy tylko Warszawy) 100 PLN/1h.
Kontakt:
Jeśli chcesz skorzystać z tej oferty Napisz do mnie

%d bloggers like this: