Zainwestowałem w przyszłość

Nie, żeby od razu kupować akcje, które dadzą mi niezależność finansową na emeryturze. Nadal ufam ZUS-owi (taki żarcik, wiem trochę czerstwy).

sluchowa książki o qi gong
ładne rzeczy kiedyś robili…

Kupiłem sobie książkę. Znów wyszperałem ją w internecie. Książka nosi tytuł : „Lepszy wzrok i słuch dzięki Chi Kungowi” (pisownia oryginalna) i wedle okładki, zawiera ilustrowane zdjęciami ćwiczenia wspomagające przepływ energii. Autorką książki jest Liane U. Schoefer-Happ, niemiecka nauczycielka Qi Gongu. W necie nie ma specjalnie dużo na jej temat. Nadal praktykuje i uczy w jakimś Institut Tai Chi i Qi Gong w Hamburgu. Książkę wydano w wydawnictwie Amber w 2003 roku, w czasach kiedy jeszcze firma ta była mocno obecna na naszym rynku

książki o qi gong

Książka zawiera sporo opisów prostych ćwiczeń mających na celu zachowanie zdrowia. Jest opisana koncepcja wewnętrznego uśmiechu, masażu i automasażu Qi Gong. To ćwiczenie, które znałem już z opisów mistrza Yanga, nauk Marka i innych źródeł. Jest też coś, co nazywa się zestawem „Orła łowiącego ryby” – coś, co wygląda na prosty zestaw Qi Gongu mającego na celu ogólne wzmocnienie ciała. Spodobał mi się rozdział o chorobach zatok, a także ten o „wewnętrznym uśmiechu”, koncepcji która pod różnymi nazwami przewija się u wielu nauczycieli Qi Gong.

Zgodnie z tytułem książka skupia się na utrzymaniu w dobrym stanie organów zmysłu takich jak: słuch, wzrok i smak. Wyjaśnia także jak wygląda wzajemna relacja tych zmysłów i ogólnego stanu zdrowia. Treść napisano prostym i przejrzystym językiem. Wygląda na to, że ma to sporo sensu.

Książka znów kosztowała grosze, bo była używana. Jej poprzedni właściciel poczynił w niej sporo podkreśleń. Ponieważ po pierwsze: ołówkiem, a po drugie: z sensem, to zupełnie mi to nie przeszkadza.

Więcej książek o Tai Chi i Qi Gong – znajdziecie w Biblioteka

KO

Autor niniejszego bloga. Może nie jestem mistrzem, ale piszę o tym co robię i co mnie fascynuje. Jestem fanatykiem spędzania czasu na ćwiczeniach różnych ciekawych systemów treningowych. Ćwiczę Tai Chi, Qi Gong, Chuo Jiao Fanzi, łuk, bicz, rzucanie nożem i w zasadzie co się da... Jeśli chcesz ze mną poćwiczyć daj znać...

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: