Kettle w sztukach walki

Kettle w sztukach walki

Kettle czyli z rosyjskiego Giria – okrągłe odważniki z uchem służące do treningu siły i dynamiki. Kolega podesłał mi coś takiego. Zgodnie z opisem trzeba co nieco już umieć. więc jeśli ktoś ma już jakieś podstawy to serdecznie polecam. Oto treść ogłoszenia.

Techniki Kettlebell w sportach walki

Szkolenie nie jest kolejnym z serii „podstawy kettlebell”, dlatego od uczestników wymagana jest znajomość technik: Swing, Snatch, Clean, Jerk.

Na szkoleniu będzie omówionych ponad 27 technik służących poprawie siły, dynamiki i koordynacji, jak również zestawów ćwiczeń, na nogi, ręce, brzuch i całe ciało.

Oprócz prezentacji ćwiczeń zostaną szczegółowo przedstawione korzyści, przeciwwskazania i kwestie bezpieczeństwa poszczególnych technik.

Dodatkowo omówione zostaną programy i zestawy do budowania siły, szybkości, wydolności oraz kombinacji tych elementów.

Lokalizacja: Koncertowa 4
Termin: 13.12.2014 godz 10:00
Czas: 4 godziny 
Cena: 150 PLN

więcej danych


Kettle w sztukach walki


1

Organizuję wyjazd treningowy do Chin (Guangfu 2024).
Jeśli podoba Ci się moja działalność – możesz mi pomóc rozwijać moją pasję! Postaw mi kawę (kliknij obok).
Dziękuję.


PS. Pewnie nie dotrę, i jeszcze będę musiał sobie przełożyć nazwy technik z tych które znam te angielskie. Przy okazji mała dykteryjka. Poszedłem sobie kiedyś na taką lekcję machania kettlami. Machamy, machamy, machamy szesnastkami (tj. 16-sto kilowymi kettlami, a nie licealistkami). Jest nas pięciu i trójka instruktorów. Więc był niezły hardcore. Na dokładkę, chyba jako jedyny na sali, nie byłem stałym bywalcem siłki.

Podchodzi do mnie instruktor. Tak się patrzy i pyta:

– Myślałem że nie dasz rady, ale widzę że jednak coś ćwiczysz…

– Tro.. chę… – wysapałem w rytmie dwóch kolejnych wyciskań

– A co? – dopytuje się prowadzący…

Tai Chi (o CJF nie wspominam, bo potem trzeba się mocno tłumaczyć, a na resztę brakło czasu)

– Aaaa Tai Chi – widać było, że szukał w tej informacji jakiegoś pozytywu – No dobra, to siłę woli już masz…

i tym optymistycznym akcentem…

0 komentarzy do “Kettle w sztukach walki”


 1. Z licealistkami to nic takiego, ale jakbyś Yanga posłuchał i z tą krową ćwiczył, to by instruktor dziurę w ścianie zrobił uciekając. 😉

  Odpowiedz
  • tureckie wstawanie – że tak odpowiem wierszem cytując wieszcza

   Kettle, moździerz, płyta główna – nikt Krzysiowi nie dorówna

   Odpowiedz
  • Human TGU, szacun.
   KO: Swing, Snatch, Clean, Jerk – odpowiednio po naszemu: wymach, rwanie, zarzut, podrzut. Brzmi tak samo debilnie, jak po angielsku 😉
   Swing to to całkiem podstawowe machnięcie (między nogi-w przód), snatch – to to, gdzie ręka z kettlem wędruje nad głowę i przez moment „zostaje”, clean – zarzucenie kettla na przedramię, tak, że stoisz jak w gardzie, jerk wyciśnięcie kettla z rack position (czyli tej „gardy”) poprzez start z nóg, wyprostowanie ręki i – w ostatnim momencie – wspomożenie się znowu nogami poprzez ich ugięcie i wyprostowanie. Spokojnie da się znaleźć na wszystko filmiki na Tubie, więc nie będę się wymądrzał.
   A szkolenie polecam – Sebastian sensownie tłumaczy, kettli jest sporo (jakby ktoś chciał pomachać czterdziestką, to jest szansa ;)), można się czegoś nowego nauczyć.

   Odpowiedz

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz