Oddech czterech bram – kurs

Witam serdecznie w kursie omawiającym techniki praktyki zwanej jako „Oddech czterech bram” jako uczestnik kursu masz do dyspozycji materiały dodatkowe w postaci webinar w którym zostały omówiene podstawy teoretyczne tego treningu (pod adresem ) opis podstawowych punktów (pod adresem) oraz zestaw siedmiu podkastów które w mają za zadanie przybliżyć sposób ćwiczenia „oddechu czterech bram”. Kolejne lekcje pojawiają się w odstępie tygodniowym sukcesywnie przez okres ośmiu tygodni począwszy od dnia rozpoczęcia kursu.

W celu wysłuchania lekcji możesz kliknąć na link START LEKCJI XXX (w celu wysłuchania lekcji na komputerze) lub przy pomocy smartfona odczytać kod QR i wysłuchać odcina w aplikacji mobilnej. W obydwu przypadkach może skorzystać z opcji

Opis odcinkaWysłuchaj na telefonie
ODCINEK 1

W tej części zajmiemy się prostymi ćwiczeniami oddechowymi za zadanie uspokoić oddech i umysł. Głównym zadaniem dzisiejszej lekcji będzie jednak aktywizacja i uświadomienie sobie obszaru zwanego jako Dantian oraz powiązanie teo obszau z oddechem.

W celu wykorzystamy proste wizualizacje sytuacji w których każdy człowiek był choć raz w zyciu. Lekcja odbywa się w pozycji siedzącej, w celu jej poprawnego wykonania niezbędna jest znajomość położenia punktu Huanin.

START LEKCJI PIERWSZEJ
ODCINEK 2

W tej części będziemy kontynuować proces aktywizacji obszaru Dantian oraz w oparciu o zdobyte już doświadczenia

Nadal będziemy wykorzystywać proste wizualizacje mające na celu doprowadzić nas do poprawnego wykonania ćwiczenia. Lekcja będzie odbywać się pozycji siedzącej i stojącej, w celu jej poprawnego wykonania niezbędna jest znjomość położenia punktu Huanin oraz Laogong.


START LEKCJI DRUGIEJ
ODCINEK 3

START LEKCJI TRZECIEJ
ODCINEK 4

START LEKCJI CZWARTEj
ODCINEK 5

START LEKJI PIĄTEJ
ODCINEK 6

START LEKCJI SZÓSTEJ
ODCINEK 7

START LEKCJI SIUDMEJ
ODCINEK 8

START LEKCJI ÓSMEJ

A co Ty myślisz na ten temat? Dodaj komentarz

%d bloggers like this: